Redakcijas sadaļu atbalsta

Kampaņā «ES manā reģionā» piedalās arī tūrisma projekts «HANSA»

9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, visā Eiropā notiks kampaņa “ES manā reģionā”, kad iedzīvotājiem būs iespēja iepazīties ar simtiem projektu, kas īstenoti par Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem. Latvijā šajā dienā īpašs akcents tiks likts uz Eiropas Kultūras mantojuma gadu, kad apmeklētājiem būs atvērtas organizācijas daudzās Latvijas pilsētās, tostarp arī Cēsīs. Cēsu pils kompleksa apmeklētāji varēs uzzināt par projektu “HANSA” un pārbaudīt zināšanas viktorīnā.

Kampaņa “ES manā reģionā” tiek rīkota, lai ļautu iedzīvotājiem pašiem uzzināt, kā dažādos veidos tiek uzlabota iedzīvotāju ikdienas dzīve, piesaistot ES fondu līdzekļus. “ES manā reģionā” mudina atklāt šos projektus un dod iespēju dalīties ar citiem par šo projektu sasniegumiem. Daudzi noteikti būs pārsteigti uzzināt, ka kāds no šiem projektiem ir tepat blakus, dzimtajā reģionā, dzimtajā pilsētā. Lai stāstītu par kultūras un dabas mantojuma saglabāšanu, kā arī īstenotajiem ES fondu finansētajiem projektiem, skolēnu grupas no dažādām pilsētām uzņems vairāk nekā 20 organizācijas.

Aktuālā programma par visiem pasākumiem Latvijā un sīkāka informācija pieejama šeit.

Aktivitātes Cēsīs

Cēsu pils komplekss uzņems gan skolēnu grupas, gan arī piedāvās visiem apmeklētājiem no plkst. 12.00 līdz 16.00 uzzināt par Hanzas laiku vēsturi un mantojumu un iepazīties ar Centrālās Baltijas programmas projektu HANSA, kuru Vidzemes plānošanas reģions īsteno sadarbībā ar 10 citiem partneriem, tostarp Cēsu Kultūras un tūrisma centru, Pārgaujas novada pašvaldību un Valmieras pilsētas pašvaldību. Interesenti varēs pārbaudīt savas zināšanas un atbildēt uz viktorīnas jautājumiem. Atbildot pareizi uz 9 jautājumiem par projekta HANSA pilsētām, bez maksas varēs apmeklēt Cēsu Viduslaiku pili, iepazīties ar Viduslaiku aktivitāšu centra piedāvātajām spēlēm un rotaļām, kā arī apciemot pils dārznieci un uzzināt, kas auga 16. gadsimta virtuves dārzā.

Arī koncertzāle “Cēsis” uzņems skolēnus un piedāvās ekskursiju, kuras laikā varēs iepazīt koncertzāli gan no kultūrvēsturiskā, gan mūsdienu skatu punkta, savukārt Cēsu Centrālajā bibliotēkā varēs doties ekskursijā pa bibliotēku un iepazīties ar Eiropas Informācijas punkta (ESIP) darbību. No plkst 11.00 līdz 11:40 ekskursija bibliotēkā bez iepriekšējas pieteikšanās; grupām apmeklējums jāpiesaka, zvanot pa tālruni 26134601.

Kampaņas “ES manā reģionā” ietvaros tiek rīkotas arī tādas aktivitātes kā fotokonkurss, blogu konkurss un viktorīna

Fotokonkursa (no 23. aprīļa līdz 31. augustam) mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas Savienības būtiskajiem ieguldījumiem Eiropas reģionos. Lai piedalītos konkursā, iedzīvotājiem jāuzņem divas fotogrāfijas, kurās redzams ES līdzfinansēts projekts — vienai fotogrāfijai jābūt mākslinieciskai un radošai un jāattēlo pats projekts, bet otrā jābūt redzamai plāksnei ar informāciju par finansējumu un ES karogu. 30 labākās fotogrāfijas iekļaus fotoizstādē, kas apceļos Eiropu. Saite uz fotokonkursu šeit.

Vēl viens kampaņas elements ir blogu konkurss, kurā ikviens ir aicināts iesniegt blogu ierakstus par ES līdzfinansētiem projektiem. Ieraksti jāiesniedz jebkurā oficiālajā ES valodā līdz 31. augustam. Trīs uzvarētāji tiks uzaicināti piedalīties Briselē organizētā 3 nedēļas ilgā pilnīgas līdzdalības apmācības programmā par ES komunikāciju. Saite uz blogu konkursu šeit.

Visbeidzot, tiek organizēta viktorīna — jautrs pasākums, kurā tiks pārbaudītas iedzīvotāju zināšanas par ES reģioniem un to kultūru. Reizi divās nedēļās tiks izvēlēts uzvarētājs, kurš saņems grozu ar Eiropas delikatesēm. Saite uz viktorīnu šeit.

Avots: www.vidzeme.lv

BAT - 3272
photo

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 17 | 19.08.2018 | Hercogs Mārupe

photo

ĪPAŠAS CENAS, skolas sezonu uzsākot!

Ieskaties ARKOLAT skolas sezonas piedāvājumā - krūze €0.50, glāze €0.19, šķīvis €0.68, dakša vai zupas karote - €0.15! Apskati arī citus piedāvājumus!

EUR 0.08 | 25.08.2018 | Arkolat

photo

Biznesa pusdienas Hercogā!

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | 17.08.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Skaistas salvetes ar skaistu atlaidi!

Visai PAW precei 30% atlaide! Augustā PAW salvetes, dāvanu maisiņus un vienreizējās lietošanas preces vari iegādāties par lielisku cenu!

EUR 0.33 | 20.08.2018 | Arkolat

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

SIMMER ĪPAŠAI PIEDĀVĀJUMS 18.08

Rezervē sev 18.08, jo esam sagatavojuši īpaši izsmalcinātu un gardu vakariņu piedāvājumu Restorānā Simmer, Jūrmalā.

EUR 54 | 18.08.2018 | Simmer

photo

Koncertprogrammā "Kontrasti"

14. septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centra jauno koncertsezonu atklās Maestro Raimonds Pauls, solisti Kristīne Prauliņa, Mārtiņš Ruskis un pavadošais sastāvs Raimonda Macata vadībā.

Valmieras TIC

photo

Vakariņas uz tilta!

Jums tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja ieturēt vakariņas neparastā vietā – uz koka tilta Daugavpils cietoksnī! Informācijai un rezervācijām: 65404912; 26449106.

EUR 30 | 21.08.2018 | Park Hotel Latgola

photo

Akordeonistu koncerts “Zelta kāzas Odesā”

14.septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Valmiera” izskanēs akordeonistu koncerts “Zelta kāzas Odesā”, kurā apvienojoties diviem ansambļiem – “Excelsus” un “L’Chaim” – tiks uzburta īsta svētku sajūta.

Valmieras TIC

photo

Veloekskursija uz Beverīnas novadu

Svētdien, 19.augustā, plkst.11.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina doties veloekskursijā uz Beverīnas novada pusi kopā ar aktīvo velobraucēju Santu Paegli.

Valmieras TIC

photo

KURSHI HOTEL & SPA & Līvu akvaparks

Plāno brīvdienas ar ģimeni? Teicama izvēle - atpūta Jūrmalā - KURSHI HOTEL & SPA un Līvu Akvaparkā! Izdevīgāks cenu piedāvājums spēkā no 19/08/2018!

Kurshi Hotel & SPA

photo

Amatierteātra izrāde "Mūža maize"

16. augustā plkst.19.00 Valmieras pilsdrupu estrādē notiks Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde "Mūža maize" (režisors Andris Liepiņš).

Valmieras TIC

photo

Čarlstona pusdienu piedāvājums

Aicinām uz pusdienām!

EUR 3 | 17.08.2018 | Čarlstons

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 31.10.2018 | AvioKases.lv

photo

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

photo

Olgai Dreģei 80- jubilejas koncerts

24. augustā pl.19.00 Saulkrastu estrādē leģendārās Olgas Dreģes 80 gadu jubilejas koncerts.

EUR 10.00 | 24.08.2018 | Saulkrastu TIC

photo

Pasākumi augustā Valmierā un tās apkārtnē

Aicinām apmeklēt Valmieras Vasaras teātra festivāla izrādes pilsētvidē, kā arī citus koncertus,izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

photo

BROKASTIS JŪRAS KRASTĀ

Nesteidzīgi baudiet brokastis uz vasaras terases restorāna LIGHT HOUSE JURMALA ar skatu uz jūru

Light House Jurmala

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv