Redakcijas sadaļu atbalsta

Viedokļi: Vai maize kalpo kā vizītkarte Rīgas restorānos?

Maize ir neatņemams produkts katra latvieša ēdienkartē. Bieži vien ēdienreize bez maizes pat šķiet nepilnīga. Bet kā ar maizi restorānos? Lai noskaidrotu, vai restorānos tiek pasniegta maize, kāda tā ir un ar ko kopā tiek pasniegta, vērsāmies pie dažādu restorānu pārstāvjiem. Kā arī sazinājāmies ar Fazer Latvija, lai uzzinātu, kā ir mainījušās maizes kultūras tendences.

Jeļena Kašina, restorāna Aqua Luna līdzīpašniece

Restorānā maizi pasniedzam uzreiz, negaidot īpašu klientu pieprasījumu pēc tās. Maize tiek pasniegta, kad klienti ierodas uz pusdienām. Pasniegtā maize tiek cepta tepat restorānā uz vietas. Maizes veidi ļoti bieži mainās, tas ir atkarīgs no šefpavāra.

Populārākās maizītes ir mazas rudzu maizītes, kas tiek pasniegtas kopā gan ar sviestu, gan arī ar siera krēmu, kas tiek pagatavots tepat uz vietas. Arī šis siera krēms ir mainīgs, tas var būt ar bietēm, ar burkāniem, ar dažādām piedevām. Parasti tiek pasniegti aptuveni divi, trīs maizes gabaliņi uz cilvēku.

Īpašu reakciju no ārzemju viesiem uz maizes pasniegšanu neesam novērojuši, bet cilvēki vienmēr ir priecīgi un pateicīgi par šādu žestu.

Jānis Ļipņickis, restorāna Kolonāde. Mūsu stāsti vadītājs  

Maize, kas tiek pasniegta mūsu restorānā, tiek gan cepta uz vietas, gan arī pasūtīta. Ir dažādu maižu veidi no dažādiem piegādātājiem. Tiek cepta ne tikai maize, bet arī graudu kraukšķi. Ir daudz un dažādi veidi un periodi, kad kas tiek pasniegts. Tas ir atkarīgs no šefpavāra un viņa redzējuma, kad ko vajadzētu pasniegt.

Svarīgs ir pasniegšanas laiks – maize tiek pasniegta uzreiz pēc pasūtījuma pieņemšanas, pirms tiek pasniegta uzkoda. Pats viesis pēc saviem ieskatiem var izvēlēties gan to, kādu maizi viņš vēlas, gan arī cik daudz. Maltītes laikā viesi droši var arī palūgt vēl maizi, ja ir tāda vēlēšanās. Maize mūsu restorānā ir bezmaksas. Maize tiek pasniegta ar dažādām piedevām, piemēram, ar krēmsieru. Arī krēmsiers tiek pilnveidots ar dažādām garšām, piemēram, ir pieejams krēmsiers ar trifeļu garšu vai ar zaļumiem siltajā sezonā.

Ārzemju viesi izrāda interesi gan par graudu kraukšķiem, gan arī rupjo graudu maizi. Visiem ir interesanti to nogaršot!

Andrejs Šmatčeenko, restorāna International šefpavārs

International restorānā svaigi cepta maize tiek pasniegta katram viesim! To pasniedzam uzreiz pēc tam, kad viesis ir veicis pasūtījumu. Šī maize netiek cepta uz vietas restorānā, bet tā tiek cepta mūsu konditorejā BakeBerry.

Restorānā pasniedzam Ciabattas maizi, kas ir svaigi cepta krāsnī. Tai klāt pasniedzam arī smērējamo pesto mērci. Kā arī papildus maizei, tiek pasniegts arī vēl kāds kompliments no šefpavāra.

Maize ir kā kompliments, tāpēc, protams, tā ir bezmaksas. Tā tiek pasniegta kā apliecinājums, ka pievēršam uzmanību katram viesim, ka pie mums ir individuāla pieeja ikkatram. Ar to mēs izrādām cieņu pret viesiem, to, ka viņi šeit ir laipni gaidīti.

Ārzemju viesi vienmēr ir sajūsmā, viņiem ļoti garšo un bieži vien lūdz maizi arī papildināt, ko mēs, protams, izdarām. Viesi reaģē ļoti pozitīvi un ir priecīgi par šādu žestu, jo maize ir svaiga, kraukšķīga un garšīga.

Baiba Gulbe, Fazer Latvija komunikācijas direktore

Maizes tirgu lielā mērā ietekmē iedzīvotāju skaita izmaiņas, tas, kādas ir mūsu mājsaimniecības un dzīves ritms. Arvien izplatītākas ir viena cilvēka vai pāris cilvēku ģimenes, kas arī ietekmē to, ka maizes kukulis kļūst mazāks. Izplatīta tendence ir tāda, ka cilvēki pērk mazāku maizes iepakojumu, apēd, kamēr tā ir svaiga, tad iegādājas jaunu. Pēdējo gadu laikā gan maizes tirgu, gan vispār tirgu kopumā un arī pircēju uzvedību maina tas, ka cilvēki vairāk pievēršas veselīgam dzīvesveidam. Cilvēkiem ir svarīgi, ko viņi ēd. Maizē tas izpaužas tā, ka maizes receptūra kļūst veselīgāka, vairāk tiek pievienotas graudu sēklas. Piemēram, mums ir dārzeņu maizes, kurās 33% miltu tiek aizstāti ar dārzeņiem. Šādas maizes patēriņš pieaug, kamēr tradicionālās maaizes, piemēram, baltmaizes vai saldskābmaizes patēriņš krītas. Cilvēki izvēlas par maizi samaksāt dārgāk, nekā agrāk, jo arvien vairāk aizdomājas par to, ko ēd un kāda ir uzturvērtība. Palielinās tādas maizes patēriņš, kurai ir lielāka pievienotā vērtība, cilvēki to pašlaik ļoti novērtē.

Pēdējo gadu laikā kvalitāte tiek vērtēta pēc maizes uzturvērtības. Tātad kvalitatīva maize ir tāda, kuras receptūrā ir sēklas, graudi, dārzeņi, kefīrs un citas vērtīgas lietas.

Maizes derīguma termiņš ir diezgan īss – četras, piecas, varbūt sešas dienas. Maizei netiek pievienots nekas tāds, kas to padarītu ilgāk svaigu. Maizi izvēlamies cept pēc iespējs tīŗāku, piemēram, bez nekādiem E. Protams, maizes derīguma termiņu ietekmē arī pareiza maizes uzglabāšana. Maize jāuzglabā istabas temperatūrā, atsevišķi no citiem pārtikas produktiem. Nevajadzētu to ņemt ārā no iepakojuma, jo citādak maize sakaltīs. Mitrumā maize sapelēs, bet sausumā sakaltīs, tāpēc ieteicams to uzglabāt istabas temperatūrā. Lai gan maizi ir iespējams uzglabāt arī ledusskapī un pat saldētavā, tādejādi maizi var ilgāk izmantot.

Restorāniem tiek piedāvātas dažādu veidu maizes, tās ir gan svaigās, gan arī saldētās. Ir restorāni, kas izvēlas pat klasisku tostermaizi, lai taisītu grauzdiņus. Restorāni izvēlas gan dārzeņu maizes, gan arī porciju maizes, kuras izvēlas pagatavojot burgerus. Restorāniem galvenais, lai pasniegtā maize atšķiras no veikalā nopērkamās. Protams, atšķiras pasniegšanas veids, jo maizi iespējams nogriezt tā, ka nav pat iespējams pateikt, kas tieši tā par maizi ir. 

Avots: BalticTravelnews.com

Turiba - 3320
photo

Ziemassvētku pasaka Lapzemē

Ziemaassvētku pasaka Lapzemē- 23.12. - 26.12.2018, pasakains brauciens ar dzīvošanu 4* SPA visnīcā pašā Oulu centrā, cena tikai 287 EUR, vietu skaits ierobežots

EUR 287 | 21.12.2018 | Nikos Travel

photo

Ziemassvētki Ēģiptē 20/12 no 359 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 20/12 no Viļņas lidostas uz nedēļu no 359 € !

EUR 359 | 22.12.2018 | Hot Travel

photo

Svētki uz ledus - Baltās ledus svinības

Svētku laikā Vidzemes Olimpiskais centrs aicina ikvienu rast svētku sajūtas uz ledus, apmeklējot “Baltās ledus svinības”. Pirmo reizi VOC ledus hallē – mūziķi uz ledus!

Valmieras TIC

photo

Konferenču telpas Vecrīgā

Viesnīcas „Radi un draugi” lieliskā atrašanās vieta pašā Vecrīgas centrā ir ideāli piemērota dažādu pasākumu rīkošanai.

EUR 50 | 22.12.2018 | Hotel Radi un Draugi

photo

Pastaiga ar gidu pa Liepāju!

Ik svētdienu plkst. 12:00 ir iespēja doties pastaigā pa vecpilsētu kopā ar gidu. Ieplāno Liepāju un iepazīsti to.

Liepājas reģiona TIB

photo

Jāņu brīvdienas Islandē

Islande ir īstais galamērķis tiem, kas vēlas aci pret aci satikties ar dabas pirmatnējo varenību. Pievienojies!

EUR 1190 | 27.02.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Belavia - Belarusian Airlines lidojumi

Uz saviem lidojumiem aviokompānija Belavia piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām.

EUR 150 | 31.03.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv