Redakcijas sadaļu atbalsta

7.maijs vēsturē - pirms 130 gadiem tiek pabeigts pirmais velobrauciens apkārt Zemei

7.maijs vēsturē - pirms 130 ga

Foto: Pixabay.com

Pasauli var apceļot dažādi - visvieglāk to darīt varētu būt ar lidmašīnu vai vilcieniem, taču ir cilvēki, kas gribējuši un varējuši pierādīt, ka to var izdarīt arī savādāk. Viens no tiem bija amerikānis Tomass Stīvens, kas 1887.gadā pirmais pasaulē pabeidza velobraucienu apkārt zemeslodei.

Noteikti uzreiz rodas arī jautājums - cik ilgs tad šis ceļojums bija. Jā, tas nebija nekāds īsais - ceļā viņš pavadīja vairāk nekā trīs gadus, nobraucot aptuveni 22 tūkstošus kilometru.

Pirms sava ceļojuma viņš īpaši neizcēlās - bija vidēja auguma, ūsains vīrs, parastā kreklā un biksēs. Tomēr, bruņojies ar vienu pistoli, nedaudz mantām un jaunu velosipēdu viņš kādā jaukā dienā 1884.gadā devās savā ceļojumā. Stīvens bija anglis, kas tīņa gados pārcēlies uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Līdz šim, paralēli saviem darbiem, viņš bija "piestrādājis" pie britu nogādāšanas ASV un iekārtošanas darbā. Par to, protams, prasot samaksu - daļu jauno strādnieku algas. Kad tas nāca klajā, Stīvensam radās problēmas, jo šādas darbības ASV bija uzskatāmas par pretlikumīgām. Visticamāk, ka tieši šis atgadījums bija iemesls, lai vīrs izvēlētos dotos tik lielā ceļojumā.

Ar riteņiem viņš jau iepriekš bija aizrāvies, un, braucot cauri ASV un stāstot par saviem plāniem - apbraukt apkārt Zemei ar riteni, viņš piesaistīja ļoti daudz uzmanības. Teju ikkatrā pilsētā viņu aicināja braukt uz citām pilsētām, viņu pavadīja velobraucēju entuziasti, laba vēlētāji un žurnālisti.

Tomēr Stīvensa plāns bija apceļot zemeslodi, ne tikai Ziemeļameriku un nobraucis aptuveni ceturtdaļu distances (ap 6000 km) pa Ziemeļameriku, viņš devās pāri Atlantijas okeānam - uz savu dzimteni - Angliju.

Tālāk Stīvens ar prāmi pārcēlās uz Franciju, šķērsoja Vāciju, Austriju, Ungāriju, Slovēniju, Serbiju, Bulgāriju, Rumāniju un Turciju. Pēc tam ceļš veda cauri Armēnijai, Irākai un Irānai, kur viņš pārlaida ziemu. Šķērsot Sibīriju viņam netika atļauts, tāpēc velobraucējs šķērsoja Kaspijas jūru līdz Baku, pa dzelzceļu nokļuva līdz Batumi. Tālāk ar tvaikoni līdz Konstantinopolei.

Tālāk sekoja mīšanās līdz Indijai, tad Honkongai un Ķīnai. Par maršruta galapunktu kļuva Japāna, kur Stīvenss, pēc paša teiktā, beidzot varējis nomierināties un atslābt.

Avots: BalticTravelnews.com/History.com/Wikipedia

photo

Siguldas svētki 2018

No 25. līdz 27. maijam norisināsies Siguldas svētki, kuros ievziedu laikā apmeklētāji kopā ar novada iedzīvotājiem varēs svinēt pilsētas svētkus!

Siguldas novada TIC

photo

Supercena uz Turciju 29/05 no 213 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 29/05 uz nedēļu no 213 € !

EUR 213 | 31.05.2018 | Hot Travel

photo

Iepazīsti Gulbenes novadu

Aicinām apmeklēt 7 kultūrvēsturiskā mantojuma centrus un ekspozīcijas par īpašu cenu!

Gulbenes novada TIC

photo

7.Starptautiskais grafikas simpozijs

No 25. maija līdz 8. jūnijam Daugavpilī norisināsies starptautiskais Latgales grafikas simpozijs, ko rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

Daugavpils TIC

photo

Turcija un turcijas kūrorti

Lēti lidojumi uz Turciju un turcijas kūrortiem ar Turkish Airlines. Antālija...

EUR 214 | 10.06.2018 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

KONCERTS “Paldies, Tev Draugs”

14.07.2018 plkst. 19.00 Krustpils brīvdabas estrādē aicinām uz koncertu "Paldies, Tev Draugs"!

EUR 6 | 14.07.2018 | Jēkabpils TIC

photo

Lielais Vjetnamas ceļojums

Joprojām tūristu neizlutināta, Vjetnama atalgos Tevi ar iespēju ienirt autentiskā Āzijas kultūrā. Ceļot pa šo zemi – tas ir piedzīvojums ik dienu. Pievienojies!

EUR 2270 | 15.08.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Pasakainā atpūta Batum

Izlidošana no Rīgas.

EUR 365 | 13.09.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv