Redakcijas sadaļu atbalsta

7. maijs vēsturē: Pirms 130 gadiem tiek pabeigts pirmais velobrauciens apkārt Zemei

Pasauli var apceļot dažādi - visvieglāk to darīt varētu būt ar lidmašīnu vai vilcieniem, taču ir cilvēki, kas gribējuši un varējuši pierādīt, ka to var izdarīt arī savādāk. Viens no tiem bija amerikānis Tomass Stīvens, kas 1887.gadā pirmais pasaulē pabeidza velobraucienu apkārt zemeslodei.

Noteikti uzreiz rodas arī jautājums - cik ilgs tad šis ceļojums bija. Jā, tas nebija nekāds īsais - ceļā viņš pavadīja vairāk nekā trīs gadus, nobraucot aptuveni 22 tūkstošus kilometru.

Pirms sava ceļojuma viņš īpaši neizcēlās - bija vidēja auguma, ūsains vīrs, parastā kreklā un biksēs. Tomēr, bruņojies ar vienu pistoli, nedaudz mantām un jaunu velosipēdu viņš kādā jaukā dienā 1884.gadā devās savā ceļojumā. Stīvens bija anglis, kas tīņa gados pārcēlies uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Līdz šim, paralēli saviem darbiem, viņš bija "piestrādājis" pie britu nogādāšanas ASV un iekārtošanas darbā. Par to, protams, prasot samaksu - daļu jauno strādnieku algas. Kad tas nāca klajā, Stīvensam radās problēmas, jo šādas darbības ASV bija uzskatāmas par pretlikumīgām. Visticamāk, ka tieši šis atgadījums bija iemesls, lai vīrs izvēlētos dotos tik lielā ceļojumā.

Ar riteņiem viņš jau iepriekš bija aizrāvies, un, braucot cauri ASV un stāstot par saviem plāniem - apbraukt apkārt Zemei ar riteni, viņš piesaistīja ļoti daudz uzmanības. Teju ikkatrā pilsētā viņu aicināja braukt uz citām pilsētām, viņu pavadīja velobraucēju entuziasti, laba vēlētāji un žurnālisti.

Tomēr Stīvensa plāns bija apceļot zemeslodi, ne tikai Ziemeļameriku un nobraucis aptuveni ceturtdaļu distances (ap 6000 km) pa Ziemeļameriku, viņš devās pāri Atlantijas okeānam - uz savu dzimteni - Angliju.

Tālāk Stīvens ar prāmi pārcēlās uz Franciju, šķērsoja Vāciju, Austriju, Ungāriju, Slovēniju, Serbiju, Bulgāriju, Rumāniju un Turciju. Pēc tam ceļš veda cauri Armēnijai, Irākai un Irānai, kur viņš pārlaida ziemu. Šķērsot Sibīriju viņam netika atļauts, tāpēc velobraucējs šķērsoja Kaspijas jūru līdz Baku, pa dzelzceļu nokļuva līdz Batumi. Tālāk ar tvaikoni līdz Konstantinopolei.

Tālāk sekoja mīšanās līdz Indijai, tad Honkongai un Ķīnai. Par maršruta galapunktu kļuva Japāna, kur Stīvenss, pēc paša teiktā, beidzot varējis nomierināties un atslābt.

Avots: BalticTravelnews.com/History.com/Wikipedia

karlis - 3314
photo

Supercena uz Turciju no 239 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Alaniju no Viļņas lidostas 25/10 uz nedēļu no 239 € !

EUR 239 | 27.10.2018 | Hot Travel

photo

Uzdāvini Liepājas Dāvanu karti!

Izvēlies atpūtu naktsmītnēs, restorānos un kafejnīcās, teātrī, aktīvās atpūtas centros, SPA un citur. Iegādājies Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā!

Liepājas reģiona TIB

photo

Dzīves svinēšana Bali salā

Ceļojums uz Bali ir viens no tiem, par kuru varētu teikt: mans rimtākais, skaistākais un emocionālākais piedzīvojums, ko ieteicam izbaudīt ikkatram.

EUR 2395 | 16.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Aviobiļetes | Aviokompāniju akcijas

Aviobiļetes | Aviokompāniju akcijas no Aviokase.lv

EUR 22 | 31.01.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Klasiskā Izraēla no 900 €

Ekskursiju tūre uz Izraēlu. Izlidošana no Rīgas.

EUR 900 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv