Redakcijas sadaļu atbalsta

7. maijs vēsturē: Pirms 130 gadiem tiek pabeigts pirmais velobrauciens apkārt Zemei

Pasauli var apceļot dažādi - visvieglāk to darīt varētu būt ar lidmašīnu vai vilcieniem, taču ir cilvēki, kas gribējuši un varējuši pierādīt, ka to var izdarīt arī savādāk. Viens no tiem bija amerikānis Tomass Stīvens, kas 1887.gadā pirmais pasaulē pabeidza velobraucienu apkārt zemeslodei.

Noteikti uzreiz rodas arī jautājums - cik ilgs tad šis ceļojums bija. Jā, tas nebija nekāds īsais - ceļā viņš pavadīja vairāk nekā trīs gadus, nobraucot aptuveni 22 tūkstošus kilometru.

Pirms sava ceļojuma viņš īpaši neizcēlās - bija vidēja auguma, ūsains vīrs, parastā kreklā un biksēs. Tomēr, bruņojies ar vienu pistoli, nedaudz mantām un jaunu velosipēdu viņš kādā jaukā dienā 1884.gadā devās savā ceļojumā. Stīvens bija anglis, kas tīņa gados pārcēlies uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Līdz šim, paralēli saviem darbiem, viņš bija "piestrādājis" pie britu nogādāšanas ASV un iekārtošanas darbā. Par to, protams, prasot samaksu - daļu jauno strādnieku algas. Kad tas nāca klajā, Stīvensam radās problēmas, jo šādas darbības ASV bija uzskatāmas par pretlikumīgām. Visticamāk, ka tieši šis atgadījums bija iemesls, lai vīrs izvēlētos dotos tik lielā ceļojumā.

Ar riteņiem viņš jau iepriekš bija aizrāvies, un, braucot cauri ASV un stāstot par saviem plāniem - apbraukt apkārt Zemei ar riteni, viņš piesaistīja ļoti daudz uzmanības. Teju ikkatrā pilsētā viņu aicināja braukt uz citām pilsētām, viņu pavadīja velobraucēju entuziasti, laba vēlētāji un žurnālisti.

Tomēr Stīvensa plāns bija apceļot zemeslodi, ne tikai Ziemeļameriku un nobraucis aptuveni ceturtdaļu distances (ap 6000 km) pa Ziemeļameriku, viņš devās pāri Atlantijas okeānam - uz savu dzimteni - Angliju.

Tālāk Stīvens ar prāmi pārcēlās uz Franciju, šķērsoja Vāciju, Austriju, Ungāriju, Slovēniju, Serbiju, Bulgāriju, Rumāniju un Turciju. Pēc tam ceļš veda cauri Armēnijai, Irākai un Irānai, kur viņš pārlaida ziemu. Šķērsot Sibīriju viņam netika atļauts, tāpēc velobraucējs šķērsoja Kaspijas jūru līdz Baku, pa dzelzceļu nokļuva līdz Batumi. Tālāk ar tvaikoni līdz Konstantinopolei.

Tālāk sekoja mīšanās līdz Indijai, tad Honkongai un Ķīnai. Par maršruta galapunktu kļuva Japāna, kur Stīvenss, pēc paša teiktā, beidzot varējis nomierināties un atslābt.

Avots: BalticTravelnews.com/History.com/Wikipedia

BAT - 3272
photo

Supercena uz Grieķiju 01/09 no 179 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 01/09 uz nedēļu no 179 € !

EUR 179 | 31.08.2018 | Hot Travel

photo

Kāzas Grieķijā no 1163 €

EUR 1163 | 31.08.2018 | Latvia Tours

photo

Spāniju ar Azūra krasta apmeklējumu!

Ceļojuma laikā apmeklēsim divas vastis - Spāniju un Franciju!Interesantas ekskursijas un silta saule! Cena 299eur+189eur (ekskursijas)

EUR 299 | 13.09.2018 | Interlux Travel

photo

IESTUDĒJUMS “LUTIŠĶI. SIMTGADE”

20. septembrī, plkst.18.30 Daugavpils teātrī notiks režisores Paulas Pļavnieces, dramaturģes Justīnes Kļavas un mākslinieces Daces Slokas komandas iestudējums – “Lutišķi. Simtgade”.

Daugavpils TIC

photo

Saulainā Meksika ar atpūtu Kankūnā

Meksika iedarbojas uz visiem maņu orgāniem vienlaicīgi. Koša un karstasinīga, tā liek sirdij pukstēt straujāk. Ļaujies Meksikas vilinājumam!

EUR 3150 | 01.10.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Atpūta Punta Cana un Bavaro no 1475 €

Izlidošana no Rīgas uz 11 naktīm. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana (viss iekļauts).

EUR 1475 | 04.12.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv