5.maijā - Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju diena

Lai popularizētu Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības un tūrisma iespējas, sestdien, 5. maijā, Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz ikgadējo Ceļotāju dienu Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) ar devīzi “Rīts pie jūras, pusdienlaiks kūrortā, vakars laukos pie pasaciņas”.

Atkal gaidāmi piedzīvojumi daudzveidīgajā parka teritorijā - gan jūras piekrastē, gan purviem un pļavām bagātajā iekšzemē, jo dienas ietvaros dažādos pārgājienos, velobraucienos un aktivitātēs – kopumā vairāk nekā 20 īpašos piedāvājumos bez maksas vai arī par draudzīgām cenām – būs iespēja iepazīt ĶNP dabu un kultūrvēsturi. Pasākuma programma veidota tā, lai ikviens apmeklētājs varētu paciemoties gan jūras piekrastē, gan vēsturiskajā Ķemeru kūrortā, bet noslēgumā – tālākajā nacionālā parka daļā – Dunduru pļavās un to apkārtnē.

Īpaši būs padomāts par tiem ceļotājiem, kuri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, tostarp, uz nacionālo parku labprāt dotos ar vilcienu maršrutā “Rīga – Tukums”. Visas dienas garumā ĶNP teritorijā kursēs divi bezmaksas autobusi ar savstarpēji saskaņotiem maršrutiem un atiešanas laikiem, piedāvājot ceļotājiem nokļūt arī tādos apskates objektos, kuros ikdienā bez personīgā transportlīdzekļa ir ļoti grūti nokļūt, piemēram, Dunduru pļavās.

Aktīvās atpūtas cienītājus Ceļotāju dienā sagaidīs gan vairāki pārgājieni un ekskursijas, gan velobrauciens. Pirmo reizi plašākai auditorijai tiks organizēts pārgājiens “Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem”, kura laikā būs iespēja iepazīt divus jaunus ĶNP pārgājienu maršrutus – daļu no “Jūrtakas” pārgājienu maršruta gar Baltijas jūras piekrasti, kā arī Lapmežciema pagasta izstrādāto maršrutu “Kino pieturvietas”, kas ļauj uzzināt faktus par dažādu populāru latviešu filmu tapšanas vēsturi. Vairāk par "Jūrtakas" maršrutu un aktivitātēm var lasīt www.facebook.com/jurtaka

Ceļotāju dienā īpaša uzmanība šogad tiks pievērsta arī Dunduru pļavām, kur vērienīgajā mitrāju atjaunošanas projektā “Hydroplan”pavisam drīzā nākotnē tiks atklātas divas jaunas skatu platformas, kas ļaus paraudzīties uz šeit veikto vērienīgo dabas atjaunošanas darbu rezultātiem. Šajā apkārtnē norisināsies gan izzinošs velobrauciens, gan divi pārgājieni. Šeit būs pieejamas arī dabas izziņas spēles un āra uzdevumi par pļavām, mežiem un ūdeņiem.

Ceļotāju dienā šogad notiks arī pirmais restorānu brīvdabas pasākums Jūrmalā “Jūrmalas brokastis mežā”, aicinot vienuviet pie “Meža mājas” pavasara skaņu pavadījumā baudīt vairāku Jūrmalas restorānu piedāvājumu.

Dažādos pasākumos būs īpaši padomāts arī par ģimenēm ar bērniem. Dabas izglītības centrā “Meža māja” ikvienu gaidīs dažādas spēles, radošās darbnīcas un orientēšanās uzdevumi. Ikviens varēs piedalīties arī aizraujošā koku pētīšanas aktivitātē, izmantojot īpašu ierīci – dendrotomogrāfu. Durvis vērs keramikas darbnīca “Saules ceplis”, piedāvājot darbošanos ar mālu. Piedāvājumā būs arī vizināšanās ar “Skudru staļļa” zirgiem Džūkstes pasaku muzejā un radošās darbnīcas viesu namā “Pilsētnieki”.

Ceļotāju dienas daudzveidīgo programmu, kā ik gadu, bagātinās arī atpūtas centrs “Valguma pasaule”, šoreiz piedāvājot iepazīt fotomākslinieka Andra Apses lielformāta foto stāstus brīvdabā pie Valguma ezera. Ceļotājiem draudzīgus piedāvājumus sniegs arī restorāns “Neptūns” un “Gardo zivju namiņš” Lapmežciemā. Ekskursijas šajās dienās piedāvās arī abas Jaunķemeros esošās ārstniecības iestādes – sanatorija “Jantarnij Bereg” un kūrorta rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri”, nodrošinot iespēju vairāk uzzināt par Ķemeru apkārtnes unikālo dziedniecisko resursu – dūņu un minerālūdeņu – izmantošanu veselības uzlabošanā.

Vakara noslēgums paredzēts Džūkstes pasaku muzejā, piedāvājot visiem Ceļotāju dienas apmeklētājiem sapulcēties vienuviet, lai draudzīgi pie ugunskura un tējas dalītos dienas iespaidos, kopīgi ceptu īpašās bada pankūkas, ar mazākajiem pasākuma dalībniekiem izspēlētu vakara pasaciņu – leļļu teātri “Kukainīša vasarsvētki”, savukārt pašā noslēgumā – ļautos kukaiņu vērošanas burvībai kopā ar entomologu Uģi Piterānu pasākumā “Nāc uz gaismu, kukainīt!”.

Ceļotājiem, kuri ceļos ar sabiedrisko transportu, jāņem vērā, ka viens Ceļotāju dienas autobuss kursēs maršrutā “Ķemeri – Jaunķemeri – Ragaciems – Ķemeri – Smārde – Ķemeri”, savukārt otrs – maršrutā “Smārde – viesu nams “Pilsētnieki” (Slampe) – Džūkstes pasaku muzejs – Dunduru pļavas – Smārde”. Līdz ar to, apmeklētājiem, kuri ierodas ĶNP ar vilcienu, būs iespēja ar bezmaksas autobusu nokļūt gan piekrastē (no Ķemeru stacijas), gan arī Dunduru pļavu apkārtnē (no Smārdes stacijas). Arī pārgājiena “Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem” sākuma laiks Ragaciemā ir pieskaņots sabiedriskā transporta (autobusa “Rīga – Roja – Talsi”) pienākšanas laikam no Rīgas.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām. Plašāka Ceļotāju dienas programma, karte ar norises vietām un autobusu kustības grafiks pieejams Pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv sadaļā “Aktualitātes – Ķemeru Ceļotāju diena”.

Uz tikšanos Ķemeru Nacionālajā parkā!

Avots: Tukuma TIC

BAT - 3272
photo

VAKARIŅAS UZ TILTA DAUGAVPILS CIETOKSNĪ

Tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja ieturēt vakariņas uz koka tilta Daugavpils cietoksnī starp Nikolaja vārtiem un 1. krasta luneti.

Daugavpils TIC

photo

Uz Maiami februārī tikai par 616 EUR!

Pēc siltā laikā un atpūtas pie okeāna februārī lidojiet uz Maiami!

EUR 616 | 23.08.2018 | TBS

photo

Ahha centrs- pedejas vietas 15.09.18

Izbraukšana 15.09.2018 , AHHA apmeklēšana, planetārijs un ekskursija Tartu. Cena tikai EUR 18.00! Zvaniet: 67280326(7), 29565257

EUR 18.00 | 24.08.2018 | Nikos Travel

photo

Biznesa pusdienas Hercogā!

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

EUR 4 | 24.08.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Supercena uz Tunisiju 24/08 no 189 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju no Tallinas lidostas 24/08 uz nedēļu no 189 € !

EUR 189 | 27.08.2018 | Hot Travel

photo

Jordānija un Izraēla

Jordānija ir apmeklējuma vērta, ne tikai, lai lauztu savus stereotipus par Austrumiem, bet arī, lai apskatītu vēstures un dabas pērles, ko tā glabā.

EUR 2295 | 30.09.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Siguldas Kalnu maratons

6.oktobrī sertificēta atbilstoši kalnu maratonu pasaules standariem, Siguldas Kalnu maratona trase norisinās Gaujas senlejā ar stāvām nogāzēm.

Siguldas novada TIC

photo

Sanatorija "EGLE" Birštonas. Atlaides.

Rehabilitācija un ārstēšanās.

EUR 60 | 31.10.2018 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Pludmales atpūta Maurīcijas salā

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 1532 | 10.12.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv