5.maijā - Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju diena

Lai popularizētu Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības un tūrisma iespējas, sestdien, 5. maijā, Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz ikgadējo Ceļotāju dienu Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) ar devīzi “Rīts pie jūras, pusdienlaiks kūrortā, vakars laukos pie pasaciņas”.

Atkal gaidāmi piedzīvojumi daudzveidīgajā parka teritorijā - gan jūras piekrastē, gan purviem un pļavām bagātajā iekšzemē, jo dienas ietvaros dažādos pārgājienos, velobraucienos un aktivitātēs – kopumā vairāk nekā 20 īpašos piedāvājumos bez maksas vai arī par draudzīgām cenām – būs iespēja iepazīt ĶNP dabu un kultūrvēsturi. Pasākuma programma veidota tā, lai ikviens apmeklētājs varētu paciemoties gan jūras piekrastē, gan vēsturiskajā Ķemeru kūrortā, bet noslēgumā – tālākajā nacionālā parka daļā – Dunduru pļavās un to apkārtnē.

Īpaši būs padomāts par tiem ceļotājiem, kuri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, tostarp, uz nacionālo parku labprāt dotos ar vilcienu maršrutā “Rīga – Tukums”. Visas dienas garumā ĶNP teritorijā kursēs divi bezmaksas autobusi ar savstarpēji saskaņotiem maršrutiem un atiešanas laikiem, piedāvājot ceļotājiem nokļūt arī tādos apskates objektos, kuros ikdienā bez personīgā transportlīdzekļa ir ļoti grūti nokļūt, piemēram, Dunduru pļavās.

Aktīvās atpūtas cienītājus Ceļotāju dienā sagaidīs gan vairāki pārgājieni un ekskursijas, gan velobrauciens. Pirmo reizi plašākai auditorijai tiks organizēts pārgājiens “Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem”, kura laikā būs iespēja iepazīt divus jaunus ĶNP pārgājienu maršrutus – daļu no “Jūrtakas” pārgājienu maršruta gar Baltijas jūras piekrasti, kā arī Lapmežciema pagasta izstrādāto maršrutu “Kino pieturvietas”, kas ļauj uzzināt faktus par dažādu populāru latviešu filmu tapšanas vēsturi. Vairāk par "Jūrtakas" maršrutu un aktivitātēm var lasīt www.facebook.com/jurtaka

Ceļotāju dienā īpaša uzmanība šogad tiks pievērsta arī Dunduru pļavām, kur vērienīgajā mitrāju atjaunošanas projektā “Hydroplan”pavisam drīzā nākotnē tiks atklātas divas jaunas skatu platformas, kas ļaus paraudzīties uz šeit veikto vērienīgo dabas atjaunošanas darbu rezultātiem. Šajā apkārtnē norisināsies gan izzinošs velobrauciens, gan divi pārgājieni. Šeit būs pieejamas arī dabas izziņas spēles un āra uzdevumi par pļavām, mežiem un ūdeņiem.

Ceļotāju dienā šogad notiks arī pirmais restorānu brīvdabas pasākums Jūrmalā “Jūrmalas brokastis mežā”, aicinot vienuviet pie “Meža mājas” pavasara skaņu pavadījumā baudīt vairāku Jūrmalas restorānu piedāvājumu.

Dažādos pasākumos būs īpaši padomāts arī par ģimenēm ar bērniem. Dabas izglītības centrā “Meža māja” ikvienu gaidīs dažādas spēles, radošās darbnīcas un orientēšanās uzdevumi. Ikviens varēs piedalīties arī aizraujošā koku pētīšanas aktivitātē, izmantojot īpašu ierīci – dendrotomogrāfu. Durvis vērs keramikas darbnīca “Saules ceplis”, piedāvājot darbošanos ar mālu. Piedāvājumā būs arī vizināšanās ar “Skudru staļļa” zirgiem Džūkstes pasaku muzejā un radošās darbnīcas viesu namā “Pilsētnieki”.

Ceļotāju dienas daudzveidīgo programmu, kā ik gadu, bagātinās arī atpūtas centrs “Valguma pasaule”, šoreiz piedāvājot iepazīt fotomākslinieka Andra Apses lielformāta foto stāstus brīvdabā pie Valguma ezera. Ceļotājiem draudzīgus piedāvājumus sniegs arī restorāns “Neptūns” un “Gardo zivju namiņš” Lapmežciemā. Ekskursijas šajās dienās piedāvās arī abas Jaunķemeros esošās ārstniecības iestādes – sanatorija “Jantarnij Bereg” un kūrorta rehabilitācijas centrs “Jaunķemeri”, nodrošinot iespēju vairāk uzzināt par Ķemeru apkārtnes unikālo dziedniecisko resursu – dūņu un minerālūdeņu – izmantošanu veselības uzlabošanā.

Vakara noslēgums paredzēts Džūkstes pasaku muzejā, piedāvājot visiem Ceļotāju dienas apmeklētājiem sapulcēties vienuviet, lai draudzīgi pie ugunskura un tējas dalītos dienas iespaidos, kopīgi ceptu īpašās bada pankūkas, ar mazākajiem pasākuma dalībniekiem izspēlētu vakara pasaciņu – leļļu teātri “Kukainīša vasarsvētki”, savukārt pašā noslēgumā – ļautos kukaiņu vērošanas burvībai kopā ar entomologu Uģi Piterānu pasākumā “Nāc uz gaismu, kukainīt!”.

Ceļotājiem, kuri ceļos ar sabiedrisko transportu, jāņem vērā, ka viens Ceļotāju dienas autobuss kursēs maršrutā “Ķemeri – Jaunķemeri – Ragaciems – Ķemeri – Smārde – Ķemeri”, savukārt otrs – maršrutā “Smārde – viesu nams “Pilsētnieki” (Slampe) – Džūkstes pasaku muzejs – Dunduru pļavas – Smārde”. Līdz ar to, apmeklētājiem, kuri ierodas ĶNP ar vilcienu, būs iespēja ar bezmaksas autobusu nokļūt gan piekrastē (no Ķemeru stacijas), gan arī Dunduru pļavu apkārtnē (no Smārdes stacijas). Arī pārgājiena “Latviešu filmu un citas neparastas noskaņas jūras krastā no Ragaciema līdz Jaunķemeriem” sākuma laiks Ragaciemā ir pieskaņots sabiedriskā transporta (autobusa “Rīga – Roja – Talsi”) pienākšanas laikam no Rīgas.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka reģiona uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām. Plašāka Ceļotāju dienas programma, karte ar norises vietām un autobusu kustības grafiks pieejams Pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv sadaļā “Aktualitātes – Ķemeru Ceļotāju diena”.

Uz tikšanos Ķemeru Nacionālajā parkā!

Avots: Tukuma TIC

karlis - 3314
photo

Pusdienas Vecrīgā

3 sātīgi un garšīgi ēdieni, kas mainās katru dienu! Darba dienās no plkst. 12:00 līdz 15:00. 2 ēdieni - 5.50 EUR

EUR 5.50 | 26.10.2018 | Niklāvs

photo

Supercena uz Tunisiju 29/10 no 299 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju, Džerbu no Tallinas lidostas 29/10 uz nedēļu no 299 € !

EUR 299 | 29.10.2018 | Hot Travel

photo

Puketa uz Ziemassvētkiem 16.12.

16/12; 06/01 uz Puketu! ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 16/12; ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 06/01.

EUR 699 | 29.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Lido uz savu brīvdienu galamērķi - Liepāju

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Turkish Airlines akcija

Rudens cenas festivāls no Turkish Airlines. Lētas aviobiļetes uz Eiropu.

EUR 181 | 04.11.2018 | AvioKases.lv

photo

Brīvības forums Valmierā

8.novembrī no plkst.14:00 līdz plkst.18:00 koncertzālē ''Valmiera'' norisināsies “Brīvības forums. Valmiera. Latvija. Šodien un rīt”.

Valmieras TIC

photo

Senās Ķīnas galvaspilsētas!

8 dienas/7 naktis. Maršruts: PEKINA - SIAŅ - LOJANA. Cenā iekļauts: 4* viesnīca, 9 ekskursijas ar gidu, ieejas biļetes, transfēri, ēdināšana...

EUR 970 | 13.11.2018 | 1Travel

photo

Kruīza ceļojums no 49EUR!

Laujies jautrās brīvdienas! Kruīza laikā apmeklēsim Tallinu, Helsinki un Stokholmu! Cena no 49EUR + 20EUR ekskursijas.

EUR 49 | 17.11.2018 | Interlux Travel

photo

Dienvidamerika: Peru, Bolīvija un Čīle

Atklāj kolorīto Dienvidameriku, iepazīstot vienā ceļojumā trīs zemes - Peru, Blīviju un Čīli!

EUR 5520 | 23.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Černobiļas tūre no 568 €

Izlidošana no Rīga. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, brokastis, ekskursija uz Černobiļu, gida pakalpojumi.

EUR 568 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv