Redakcijas sadaļu atbalsta

Raidījums: Tūristu gidi Rīgā atšķirīgi atspoguļo Latvijas vēsturi un okupācijas faktu

Raidījums: Tūristu gidi Rīgā a

Foto: Pixabay.com

Lai varētu oficiāli strādāt par gidu Rīgā, ir nepieicešams saņemt sertifikātu šai darbībai. Tomēr sertifikāta saņemšana vēl nenozīmē, ka ir kādi standarti, pēc kuriem Rīgas gidiem būtu jādarbojas, tostarp jāatspoguļo Latvija. Tas novedot pie situācijas, ka Rīgas gidi katrs stāsta savādāku, savā interpretācijā balstītu vēsturi par Latviju, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Raidījums skaidro, ka Rīgā jau četrus pastāv vienota gidu sertifikācijas sistēmai, tomēr vēl arvien novērojams, ka gidi bieži neizsniedz čekus, tāpat arī vēstures faktus atspoguļo kā pats vēlas, nereti paužot personiskus, ideoloģijā balstītus viedokļus par Latvijas tagadni un vēsturi.

Raidījuma žurnālisti devušies vairākās maksas ekskursijās, tēlojot ārzemju tūristus. Šajās ekskursijās dzirdēti negatīvi fakti par Latvijas dalību Eiropas Savienībā, kamēr tajā pašā laikā slavējot Rīgas domes vadību. Gudrākie latvieši "lasot sēnes Anglijā", kamēr pārējie dzīvojot nabadzībā un ikdienā piedzīvo daudz likstu.

"Aizliegtā paņēmiena" vairāki satiktie gidi pauduši viedokli par to, ka Latvijā okupācija nav bijusi, okupāciju pat raksturojot kā labprātīgu pievienošanos. Noticis kas līdzīgs tādam pašam referendumam, kāds notika, Latvijai iestājoties Eiropas Savienībā. Tāpat nereti pausts viedoklis, ka latvieši nemīl krievus un tāpēc stāvēt publiskā vietā ar Krievijas karogu esot bīstami.

Rīgas Tūrisma attīstības birojs uzsver, ka, saskaņā ar Eiropas regulām, gids nedrīkstot atklāti paust propagandu, tomēr birojs nekontrolējot gidu stāstīto - tikai to, lai tam būtu atbilstoša izglītība un sertifikāts.

Avots: BalticTravelnews.com/LSM.lv

photo

Salaspils novada svētki 26.maijā

Laima Vaikule, Aija Andrejeva un daudzi citi sveiks Salaspili svētkos. Īpaši jauka programma paredzēta bērniem Rīgavas un mākslas dārzā plkst. 12.00 - 18.00.

Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs

photo

Uz Vašingtonu ar Aeroflot!

Labi savienojumi, komfortabli laineri.

TBS

photo

Dārza svētki "Kurzemniekos"

Svētdien, 27.maijā no plkst. 12.00-17.00 Dārza svētki "Kurzemniekos" ar Talsu pusē ražotajiem produktiem, kāzu foto izstādi ābeļdārzā, teātri un pārgājienu.

Talsu novada pašvaldība

photo

Supercena uz Grieķiju 31/05 no 218 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 31/05 uz nedēļu no 218 € !

EUR 218 | 31.05.2018 | Hot Travel

photo

Visiem WMF galda piederumiem 20% atlaide!

Lieliska iespēja iegādāties izsmalcinātos un kvalitatīvos WMF galda piederumus ar 20% atlaidi! Piedāvājums spēkā līdz 2. jūnijam (arī specpasūtījumiem)!

Arkolat

photo

Vasaras saulgriežu ielīgošana

21. jūnijā plkst. 20.00 notiks par tradīciju kļuvusī vasaras saulgriežu ielīgošana Daugavas krastā. Šogad apmeklētājus priecēs “Jauno Jāņu Orķestris"

Jēkabpils TIC

photo

Sasmelies Liepājas pozitīvo enerģiju!

Ieplāno Liepāju, lai pēc tam būtu atkal enerģija darīt un darīt! Nedēļas nogale Liepājā sniedz vairāk enerģijas nekā nedēļas atpūta citur.

Liepājas reģiona TIB

photo

Sapņu zeme - Portugāle

Portugālē saule spīd vairāk nekā citur Eiropā, te ir fantastiska gastronomija un izcili vīni, turklāt ļoti viesmīlīgi vietējie ļaudis. Iepazīsim īsto Portugāli!

EUR 1495 | 29.08.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Pludmales atpūta Kiprā no 300 €

Izlidošana no Rīgas uz Larnaku un Pafosu.

EUR 300 | 13.09.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv