Redakcijas sadaļu atbalsta

Raidījums: Tūristu gidi Rīgā atšķirīgi atspoguļo Latvijas vēsturi un okupācijas faktu

Lai varētu oficiāli strādāt par gidu Rīgā, ir nepieicešams saņemt sertifikātu šai darbībai. Tomēr sertifikāta saņemšana vēl nenozīmē, ka ir kādi standarti, pēc kuriem Rīgas gidiem būtu jādarbojas, tostarp jāatspoguļo Latvija. Tas novedot pie situācijas, ka Rīgas gidi katrs stāsta savādāku, savā interpretācijā balstītu vēsturi par Latviju, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Raidījums skaidro, ka Rīgā jau četrus pastāv vienota gidu sertifikācijas sistēmai, tomēr vēl arvien novērojams, ka gidi bieži neizsniedz čekus, tāpat arī vēstures faktus atspoguļo kā pats vēlas, nereti paužot personiskus, ideoloģijā balstītus viedokļus par Latvijas tagadni un vēsturi.

Raidījuma žurnālisti devušies vairākās maksas ekskursijās, tēlojot ārzemju tūristus. Šajās ekskursijās dzirdēti negatīvi fakti par Latvijas dalību Eiropas Savienībā, kamēr tajā pašā laikā slavējot Rīgas domes vadību. Gudrākie latvieši "lasot sēnes Anglijā", kamēr pārējie dzīvojot nabadzībā un ikdienā piedzīvo daudz likstu.

"Aizliegtā paņēmiena" vairāki satiktie gidi pauduši viedokli par to, ka Latvijā okupācija nav bijusi, okupāciju pat raksturojot kā labprātīgu pievienošanos. Noticis kas līdzīgs tādam pašam referendumam, kāds notika, Latvijai iestājoties Eiropas Savienībā. Tāpat nereti pausts viedoklis, ka latvieši nemīl krievus un tāpēc stāvēt publiskā vietā ar Krievijas karogu esot bīstami.

Rīgas Tūrisma attīstības birojs uzsver, ka, saskaņā ar Eiropas regulām, gids nedrīkstot atklāti paust propagandu, tomēr birojs nekontrolējot gidu stāstīto - tikai to, lai tam būtu atbilstoša izglītība un sertifikāts.

Avots: BalticTravelnews.com/LSM.lv

BAT - 3272
photo

Atpūta pie Klusā okeāna no 666 EUR!

Losandželosa,vai saīsināti par L.A., saukta arī par Eņģeļu pilsētu, ir pilsēta ASV dienvidrietumos pie Klusā okeāna.

EUR 666 | 23.08.2018 | TBS

photo

Delfinarijs un Jūras muzejs- 25.08.2018

Pēdējās vietas uz delfināriju un Jūras muzeju, 25.08.2018, skaists vasaras noslēguma brauciens, tikai 19.00 EUR

EUR 19.00 | 24.08.2018 | Nikos Travel

photo

Supercena uz Grieķiju 25/08 no 169 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 25/08 uz nedēļu no 169 € !

EUR 169 | 26.08.2018 | Hot Travel

photo

Pārsteidzošā Kazahstāna

Kazahstāna, stepes valsts, kas atrodas pašā Eirāzijas centrā, daudziem cilvēkiem pasaulē joprojām ir terra incognita, nezināmā zeme. Dodies to iepazīt!

EUR 1130 | 04.09.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

TEĀTRA IZRĀDE “HAMLETS”

22. septembrī Daugavpils teātrī būs skatāma izrāde “Hamlets” (pēc Viljama Šekspīra lugas motīviem).

Daugavpils TIC

photo

Spānija - Costa Del Sol!

Spānijas dienvidi - atpūta Costa Del Sol piekraste! Atpūta pie jūras un ekskursijas. Ceļojumā būs iespēja apmeklēt Gibraltāru. Cena no 349eur.

EUR 349 | 21.10.2018 | Interlux Travel

photo

Aviokase.lv - lēti lidojumi!

Zemo cenu lidojumi un regulāro aviokompāniju reisi.

EUR 19 | 31.10.2018 | Astra Tūre Daugavpils

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv