Redakcijas sadaļu atbalsta

Raidījums: Tūristu gidi Rīgā atšķirīgi atspoguļo Latvijas vēsturi un okupācijas faktu

Lai varētu oficiāli strādāt par gidu Rīgā, ir nepieicešams saņemt sertifikātu šai darbībai. Tomēr sertifikāta saņemšana vēl nenozīmē, ka ir kādi standarti, pēc kuriem Rīgas gidiem būtu jādarbojas, tostarp jāatspoguļo Latvija. Tas novedot pie situācijas, ka Rīgas gidi katrs stāsta savādāku, savā interpretācijā balstītu vēsturi par Latviju, vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Raidījums skaidro, ka Rīgā jau četrus pastāv vienota gidu sertifikācijas sistēmai, tomēr vēl arvien novērojams, ka gidi bieži neizsniedz čekus, tāpat arī vēstures faktus atspoguļo kā pats vēlas, nereti paužot personiskus, ideoloģijā balstītus viedokļus par Latvijas tagadni un vēsturi.

Raidījuma žurnālisti devušies vairākās maksas ekskursijās, tēlojot ārzemju tūristus. Šajās ekskursijās dzirdēti negatīvi fakti par Latvijas dalību Eiropas Savienībā, kamēr tajā pašā laikā slavējot Rīgas domes vadību. Gudrākie latvieši "lasot sēnes Anglijā", kamēr pārējie dzīvojot nabadzībā un ikdienā piedzīvo daudz likstu.

"Aizliegtā paņēmiena" vairāki satiktie gidi pauduši viedokli par to, ka Latvijā okupācija nav bijusi, okupāciju pat raksturojot kā labprātīgu pievienošanos. Noticis kas līdzīgs tādam pašam referendumam, kāds notika, Latvijai iestājoties Eiropas Savienībā. Tāpat nereti pausts viedoklis, ka latvieši nemīl krievus un tāpēc stāvēt publiskā vietā ar Krievijas karogu esot bīstami.

Rīgas Tūrisma attīstības birojs uzsver, ka, saskaņā ar Eiropas regulām, gids nedrīkstot atklāti paust propagandu, tomēr birojs nekontrolējot gidu stāstīto - tikai to, lai tam būtu atbilstoša izglītība un sertifikāts.

Avots: BalticTravelnews.com/LSM.lv

karlis - 3314
photo

Ieplāno Liepāju!

Katru mēnesi vairāk kā 140 pasākumi ikviena viesa gaumei. Ieskaties kalendars.liepaja.lv

Liepājas reģiona TIB

photo

Ceļojumi uz Ēģipti 04/11 no 469 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 04/11 uz nedēļu no 469 € !

EUR 469 | 04.11.2018 | Hot Travel

photo

Dienvidtaizemes salu kruīzs

Taizemes dienvidi ar smaragdzaļajām salām, gleznainajiem līcīšiem, garajām baltajām pludmalēm sniegs Tev neatkārtojamu atpūtu!

EUR 2305 | 13.12.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Lēti lidojumi | Karstās ceļazīmes

Turcija, Grieķija, Bulgārija, Horvātija, Spānija, Portugāle un Kanāriju salu kūrortos! Aviokompāniju akcijas.

EUR 180 | 31.01.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Kambodža + Pludmales atpūta

Izlidošana no Rīgas uz 10 naktīm.

EUR 1899 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv