Tukumā svinēs Imanta dienas

Viens no latviešu izcilākajiem un joprojām populārākajiem dzejniekiem ir Imants Ziedonis. Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” sadarbībā ar Liepājas pilsētu aicina uz nu jau piekto apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremoniju š.g. 3. maijā plkst. 19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā. Savukārt Tukums, ar kuru dzejniekam ir bijušas īpašas attiecības, divu dienu garumā svinēs viņa dzimšanas dienu īpaši - ar Mazajiem dziesmu svētkiem un īpašu konferenci.

3.maijā - Mazie Dziesmu svētki Ziedonim

Pateicoties vairāku Tukuma skolu koru diriģentu un pašu koristu labajai gribai un novada domes atbalstam ir izdevies noorganizēt kādu īpašu dāvanu mūsu novadniekam Imantam Ziedonim 85.dzimšanas dienā – 3.maijā. Šajā dienā pulksten 12.00 pie eksponētā dzejnieka dzejoļa ‘Tukums’ sienas Katrīnas laukumā par godu jubilāram notiks ‘Mazie Dziesmu svētki’. Tiks dziedātas dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Uz sadziedāšanos tiek aicināts ikviens, kas var un grib atļauties pusstundu uzdāvināt jubilāram skaistā kopā būšanā ar dziesmu un viņa vārdu izdziedāšanu.

Lai skanīgā Dāvana izdotos patiešām jauka, par to īpaši rūpēsies mūsu cienījamā diriģente Rasma Valdmane un viņas koris “Savējie”, kā arī diriģente Sanita Apine un Tukuma 2.pamatskolas muzikālie kolektīvi. Notikumā piedalīsies arī runas konkursa veiksminieki Lilija Ožeta un Artūrs Potjomkins.

Ja arī Tev Imanta Ziedoņa teiktais, darītais, rakstītais ir būtisks un tas Tevi kādā veidā ir īpaši uzrunājis – arī Tu tiec mīļi aicināts kopā ar mums – dziedāt, domāt, pateikties par Dāvanu, ko dzejnieks mums un Latvijai devis.

Tātad – neaizmirsti un noteikti ieraksti savā piezīmju blociņā – 3.maijā, Imanta Ziedoņa 85.dzimšanas dienā, pulksten 12.00 Katrīnas laukumā pie dzejoļa ‘Tukums’ sienas – uz sadziedāšanos!

4.maijā - konference "Labā vēsts - Latvija. Sētais un pasētais. Brīdis pirms simtgades"

Burtiski brīdi pirms valsts 100gades kulminācijas pasākumiem novembrī, pavasarī organizētajā konferencē būs iespēja vēlreiz pārdomāt par valsts neatkarības atjaunošanu, mūsu un Imanta Ziedoņa Latvijas vērtībām. Konference būs veltīta Imanta Ziedoņa valstiskajiem un nacionālajiem centieniem. Tajā uzstāsies gan I.Ziedoņa laikabiedri, gan profesionāli viņa daiļrades un dzīves pētnieki. Pasākuma mērķis ir atklāt aizklāto Ziedoni un rast jaunas iedvesmas no viņa daiļrades un sabiedriskajām aktivitātēm valstiskās identitātes stiprināšanā, nevairoties arī no pretrunām dzejnieka un valsts dzīvē.

Aizvadītajos gados pēc dzejnieka aiziešanas mūžībā ir sakrājušies virkne neizrunātu jautājumu. Lai arī viņa vārds publiskajā telpā ir piesaukts visdažādākajos kontekstos, tomēr ir pietrūcis atvērts dialogs starp dažādām viņa daiļrades cienītāju un dzīves pētītāju grupām. Dzejnieka literārā daiļrade un sabiedriskās aktivitātes ir tikušas interpretētas pārlieku šauri un ierobežoti. To labot mēģinās jubilejas tikšanās – konference.

Konferences sākums pulksten 14.00, bet ierašanās no pulksten 13.00. Lai piedalītos konferencē klātienē, līdz 28.aprīlim nepieciešams pieteikties (e-pasts: muzejpedagogs@tukumamuzejs.lv, tālr.: 25721502). Taču to varēs vērot arī tiešraidē www.tukums.lv.

Avots: Tukuma TIC

karlis - 3314
photo

Ziemassvētki un Jaunais gads AAE

Sagaidi Ziemassvētkus un vai Jauno Gadu Abū Dabī 23/12, 30/12

EUR 755 | 26.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Supercena uz Ēģipti no 369 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 28/10 uz nedēļu no 369 € !

EUR 369 | 28.10.2018 | Hot Travel

photo

Tavu brīvdienu galamērķis!

Mums ir scenārijs tavām brīvdienām Liepājā - baudi īpašu koncertu sēriju, gardēžu ceļojumu, teātra izrādes un galu galā - izvējojies!

Liepājas reģiona TIB

photo

Vēl var paspēt uz Vjetnamu novembrī!

Dodies novembrī ekskursijā uz Vjetnamu! No 05.11.-15.11.2018. Cenā iekļauts: 4*/3* viesnīca ar brokastīm;6 ekskursijas ar gidu; ēdināšana...Vēl vari paspēt!!!

EUR 655 | 08.11.2018 | 1Travel

photo

RUDENS SPA RITUĀLI

Mainoties gadalaikam, mainās arī Tava āda. Palutini sevi ar īpaši rudens periodam radītiem SPA rituāliem.

EUR 48 | 30.11.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

BEZRŪPĪGA ATPŪTA

Kāpēc gan gaidīt brīvdienas... izraujieties no pilsētas steigas klusajā Jūrmalā.

Light House Jurmala

photo

Kaukāza kalnu turiāde Svanetijā

Augstu kalnos mīt citāda pasaule – mistēriju pilna, šarmanta, neizprotama un bezgalīga. Piedalies Jēkaba Ceļojumu 4. kalnu turiādē Kaukāzā!

EUR 1055 | 24.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Visa veida atpūtas iespējas Grieķija

Atpūta pludmalē, viesnīcas 2* - 5*, villas un apartamenti,,atpūta bērniem, ekskursiju tūres

EUR 299 | 31.01.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rīdzinieka karte - Atlaides no AvioKases

Atlaide par katras aviobiļetes pirkumu Aviokases.lv ofisā, Rīdzinieka kartes turētājam un diviem līdzbraucējiem.

EUR 22 | 31.01.2019 | AvioKases.lv

photo

Starptautiskās izstādes

Starptautiskās izstādes. Ielūdzam apmeklēt. Ieejas biļetes uz starptautiskajām izstādēm.

EUR 25 | 31.01.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Pludmales atpūta Zanzibārā no 1128 €

Izlidošana no Rīgas uz 10 naktīm.

EUR 1128 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv