Tukumā svinēs Imanta dienas

Viens no latviešu izcilākajiem un joprojām populārākajiem dzejniekiem ir Imants Ziedonis. Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” sadarbībā ar Liepājas pilsētu aicina uz nu jau piekto apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremoniju š.g. 3. maijā plkst. 19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā. Savukārt Tukums, ar kuru dzejniekam ir bijušas īpašas attiecības, divu dienu garumā svinēs viņa dzimšanas dienu īpaši - ar Mazajiem dziesmu svētkiem un īpašu konferenci.

3.maijā - Mazie Dziesmu svētki Ziedonim

Pateicoties vairāku Tukuma skolu koru diriģentu un pašu koristu labajai gribai un novada domes atbalstam ir izdevies noorganizēt kādu īpašu dāvanu mūsu novadniekam Imantam Ziedonim 85.dzimšanas dienā – 3.maijā. Šajā dienā pulksten 12.00 pie eksponētā dzejnieka dzejoļa ‘Tukums’ sienas Katrīnas laukumā par godu jubilāram notiks ‘Mazie Dziesmu svētki’. Tiks dziedātas dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Uz sadziedāšanos tiek aicināts ikviens, kas var un grib atļauties pusstundu uzdāvināt jubilāram skaistā kopā būšanā ar dziesmu un viņa vārdu izdziedāšanu.

Lai skanīgā Dāvana izdotos patiešām jauka, par to īpaši rūpēsies mūsu cienījamā diriģente Rasma Valdmane un viņas koris “Savējie”, kā arī diriģente Sanita Apine un Tukuma 2.pamatskolas muzikālie kolektīvi. Notikumā piedalīsies arī runas konkursa veiksminieki Lilija Ožeta un Artūrs Potjomkins.

Ja arī Tev Imanta Ziedoņa teiktais, darītais, rakstītais ir būtisks un tas Tevi kādā veidā ir īpaši uzrunājis – arī Tu tiec mīļi aicināts kopā ar mums – dziedāt, domāt, pateikties par Dāvanu, ko dzejnieks mums un Latvijai devis.

Tātad – neaizmirsti un noteikti ieraksti savā piezīmju blociņā – 3.maijā, Imanta Ziedoņa 85.dzimšanas dienā, pulksten 12.00 Katrīnas laukumā pie dzejoļa ‘Tukums’ sienas – uz sadziedāšanos!

4.maijā - konference "Labā vēsts - Latvija. Sētais un pasētais. Brīdis pirms simtgades"

Burtiski brīdi pirms valsts 100gades kulminācijas pasākumiem novembrī, pavasarī organizētajā konferencē būs iespēja vēlreiz pārdomāt par valsts neatkarības atjaunošanu, mūsu un Imanta Ziedoņa Latvijas vērtībām. Konference būs veltīta Imanta Ziedoņa valstiskajiem un nacionālajiem centieniem. Tajā uzstāsies gan I.Ziedoņa laikabiedri, gan profesionāli viņa daiļrades un dzīves pētnieki. Pasākuma mērķis ir atklāt aizklāto Ziedoni un rast jaunas iedvesmas no viņa daiļrades un sabiedriskajām aktivitātēm valstiskās identitātes stiprināšanā, nevairoties arī no pretrunām dzejnieka un valsts dzīvē.

Aizvadītajos gados pēc dzejnieka aiziešanas mūžībā ir sakrājušies virkne neizrunātu jautājumu. Lai arī viņa vārds publiskajā telpā ir piesaukts visdažādākajos kontekstos, tomēr ir pietrūcis atvērts dialogs starp dažādām viņa daiļrades cienītāju un dzīves pētītāju grupām. Dzejnieka literārā daiļrade un sabiedriskās aktivitātes ir tikušas interpretētas pārlieku šauri un ierobežoti. To labot mēģinās jubilejas tikšanās – konference.

Konferences sākums pulksten 14.00, bet ierašanās no pulksten 13.00. Lai piedalītos konferencē klātienē, līdz 28.aprīlim nepieciešams pieteikties (e-pasts: muzejpedagogs@tukumamuzejs.lv, tālr.: 25721502). Taču to varēs vērot arī tiešraidē www.tukums.lv.

Avots: Tukuma TIC

BAT - 3272
photo

Uz Maiami ar Aeroflot

Uz Maiami ar Aeroflot ar komfortabliem laineriem. Vietu skaits par šo cenu ierobežots.

EUR 611 | 26.06.2018 | TBS

photo

Supercena uz Turciju 27/06 no 199 € !

Karstākie ceļojumi uz Turciju 26/06 un 27/06 uz nedēļu no 199 € !

EUR 199 | 28.06.2018 | Hot Travel

photo

Brīvdabas koncerts dziesmu svētku laikā

Dziesmu un deju svētku laikā aicinām apmeklēt Salaspils sadraudzības pilsētas Finstervaldes kora un četru dziedoņu koncertu Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā.

Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs

photo

Pastaiga "Tiksimies Rožu laukumā!" Liepājā

Līdz pat 31.augustam, ik dienas plkst. 14:00 pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Ģimenes atpūta Lielupē

Atpūta ģimenei ar izmitināšanu, brokastīm, bērnu kluba un Wellness centra apmeklējumu

EUR 112 | 10.07.2018 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Grieķijas antīkās vērtības

Grieķijā vēstures bagātības nav apslēptas tikai muzeju plauktos, tās ir visapkārt - ielās, laukumos, senu pilsētu drupās! Izzini seno rietumu civilizācijas zemi

EUR 1250 | 19.07.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Pludmales atpūta Bali salā

Pludmales atpūta Bali salā

EUR 945 | 18.09.2018 | Antario

photo

Visa veida atpūtas iespējas Grieķija

Atpūta pludmalē, viesnīcas 2* - 5*, villas un apartamenti,,atpūta bērniem, ekskursiju tūres

EUR 299 | 30.09.2018 | Astra Tūre / AvioKases.lv

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv