Redakcijas sadaļu atbalsta

Lidmašīnai ASV uzsprāgst dzinējs, tiek izsists logs, bet tā tāpat droši nosēžas

Pirms aptuveni nedēļas Amerikas Savienotajās Valstīs milzīgu pārbīli piedzīvoja kāda "Southwest Airlines" lidojuma pasažieri, kuri pēkšņi izdzirdēja milzīgu blīkšķi un pēc tam arī izjuta ko nozīmē izsists lidmašīnas logs aptuveni 10 kilometru augstumā. Tomēr pat šādā situācijā, lidmašīnas piloti spēja lidaparātu nosēdināt, glābjot visu, izņemot kādas sievietes, dzīvības.

Sākotnējā izpēte lieciena, ka dzinējā saplīsusi viena no lāpstiņām, tās detaļām iekļūstot tālāk dzinējā, kas izraisījis eksploziju. "Boeing 737-700" tipa lidaparāts bija ceļā no Ņujorkas uz Dalasu. Uz klāja bijuši aptuveni 150 cilvēki, ieskaitot gaisa kuģa apkalpi.

Vienīgais negadījumā bojāgājušais bija kāda sieviete, kas sēdēja vietā pie kuras pēc dzinēja sprādziena ielidoja metāla daļa, izsitot logu. Milzīgās gaisa straumes sievieti esot teju izrāvušas pa logu, tomēr pārējie pasažieri viņu ievilkuši atpakaļ. Tas gan nav palīdzējis, jo sieviete no gūtajiem ievainojumiem mirusi. Kopš 2009.gada šī sieviete ir pirmais bojā gājušais ASV aviācijā.

Publicētajās pilotu sarunās dzirdams kā abi piloti sarunājas ar gaisa satiksmes kontroles centru, situāciju raksturojot "mums trūkst daļa lidaparāta, nedarbojas viens dzinējs un šķiet, ka kāds izlidoja pa logu. Mēs samazināsim ātrumu".

Bijušais ASV gaisa spēku pilots veiksmīgi spējis lidmašīnu savaldīt pēc dekompresijas un to nosēdināt ar vienu dzinēju, tādējādi izglābjot aptuveni 150 cilvēku dzīvības.

Paredzēts ka negadījuma izmeklēšana varētu aizņemt līdz pat 15 mēnešiem.Avots: BalticTravelnews.com/BBC.com

karlis - 3314
photo

Ieplāno Liepāju!

Katru mēnesi vairāk kā 140 pasākumi ikviena viesa gaumei. Ieskaties kalendars.liepaja.lv

Liepājas reģiona TIB

photo

Ceļojumi uz Ēģipti 04/11 no 469 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 04/11 uz nedēļu no 469 € !

EUR 469 | 04.11.2018 | Hot Travel

photo

Dienvidtaizemes salu kruīzs

Taizemes dienvidi ar smaragdzaļajām salām, gleznainajiem līcīšiem, garajām baltajām pludmalēm sniegs Tev neatkārtojamu atpūtu!

EUR 2305 | 13.12.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Lēti lidojumi | Karstās ceļazīmes

Turcija, Grieķija, Bulgārija, Horvātija, Spānija, Portugāle un Kanāriju salu kūrortos! Aviokompāniju akcijas.

EUR 180 | 31.01.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Kambodža + Pludmales atpūta

Izlidošana no Rīgas uz 10 naktīm.

EUR 1899 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv