Redakcijas sadaļu atbalsta

Eiropas Savienība lemj par izmaiņām aviokompensāciju likumdošanā

Eiropas Savienības tiesa otrdien nākusi klajā ar negaidītu ziņu, kas nopietni satraukusi Eiropas aviācijas tirgu. Amatpersonas lēmušas, ka ES aviopārvadātājiem turpmāk ir pienākums pasažieriem izmaksāt kompensācijas par lidojumu traucējumiem, kas radušies sakarā ar neplānotiem aviokompāniju darbinieku streikiem.

Industrijas likumdošanā tā dēvētie “ārpuskārtas streiki” tiek definēti kā uzņēmuma darbinieku vairākuma lēmums atteikties veikt darba pienākumus, tādējādi protestējot pret aviokompānijas paziņojumiem. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz gadījumu, kad vācu aviokompānijas TUIfly piloti, apkalpe un pārējais personāls uzreiz pēc uzņēmuma paziņojumiem par reorganizāciju uz nedēļu noformēja slimības lapu.

“Pēdējā laikā pieredzētie streiki Itālijā, Francijā un Vācijā ir bijuši iepriekš izplānoti un par tiem ir noslēgta iesaistīto pušu savstarpēja vienošanās, kā rezultātā jaunā likumdošana reālo problēmu ar streikiem Eiropas aviācijas tirgū būtiski neietekmēs. Neraugoties uz to, šis ir solis pareizajā virzienā, lai beidzot pierādītu, ka esošā situācija ar apkalpes streikiem Eiropā ir pilnībā absurda un tā ir jāmaina,” skaidro lidojumu kompensāciju pieprasījuma uzņēmuma “Skycop” izpilddirektors Marjus Stonkus.

Apstiprinātās izmaiņas ES likumdošanā paredz, ka aviokompānijām ir jāizmaksā pasažieriem kompensācijas no 250 līdz 600 EUR apmērā, kuru apjoms ir atkarīgs no attāluma, par kavētiem vai atceltiem lidojumiem tādos gadījumos, ja aviokompānijas darbinieki  atsakās strādāt neparedzamu iemeslu dēļ. Pēc M. Stonkus teiktā, jau pavisam drīz arī iepriekš izplānoti streiki visdrīzāk vairs netiks uzskatīti par “ārkārtas apstākļiem”.

“Tirgū šobrīd valda vēl nebijusi daudzveidība un konkurētspēja un aviopārvadātāji nav apmierināti ar nelielo peļņu un to izjūt arī darbinieki, kuriem netiek sniegtas skaidras atbildes no vadības puses. Diemžēl, vislielākās sekas izjūt pasažieri, bet mēs ceram, ka jau pavisam drīz tas mainīsies,” informē M. Stonkus.

Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” martā uzsāka parakstu vākšanu ar mērķi izmainīt esošo kārtību, kura paredz, ka aviokompāniju streiki tiek definēti kā “ārkārtas apstākļi”. Petīcija parakstīšanai ir pieejama šeit:

 https://secure.avaaz.org/en/petition/European_Commission_president_JeanClaude_Juncker_European_Parliament_pre_Skycopcom_Passengers_caught_up_in_flight_distur/?cQRoRmb

 Par „Skycop”:

Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” – uzņēmums, kas visā pasaulē cīnās par pasažieru tiesībām ar aviolīnijām, kas izvairās no kompensāciju izmaksāšanas par kavētiem vai atceltiem lidojumiem. Uzņēmums piedāvā ceļotājiem, kas vīlušies aviolīnijās, viegli atgūt naudu par kavētu, atceltu vai pārpildītu lidojumu, izmantojot starptautisko platformu www.skycop.com. " Skycop" profesionāļi ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi aviācijā, tiesā un parādu pārvaldībā ir gatavi palīdzēt pasažieriem cīņā par savām tiesībām, atgūstot maksimālu kompensāciju par ciestajām neērtībām. “Skycop” pārvalda kompensāciju portfeli vairāk nekā trīs miljonu eiro vērtībā.

Avots: SKYCOP

photo

Salaspils novada svētki 26.maijā

Laima Vaikule, Aija Andrejeva un daudzi citi sveiks Salaspili svētkos. Īpaši jauka programma paredzēta bērniem Rīgavas un mākslas dārzā plkst. 12.00 - 18.00.

Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs

photo

Uz Vašingtonu ar Aeroflot!

Labi savienojumi, komfortabli laineri.

TBS

photo

Dārza svētki "Kurzemniekos"

Svētdien, 27.maijā no plkst. 12.00-17.00 Dārza svētki "Kurzemniekos" ar Talsu pusē ražotajiem produktiem, kāzu foto izstādi ābeļdārzā, teātri un pārgājienu.

Talsu novada pašvaldība

photo

Supercena uz Grieķiju 31/05 no 218 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 31/05 uz nedēļu no 218 € !

EUR 218 | 31.05.2018 | Hot Travel

photo

Visiem WMF galda piederumiem 20% atlaide!

Lieliska iespēja iegādāties izsmalcinātos un kvalitatīvos WMF galda piederumus ar 20% atlaidi! Piedāvājums spēkā līdz 2. jūnijam (arī specpasūtījumiem)!

Arkolat

photo

Vasaras saulgriežu ielīgošana

21. jūnijā plkst. 20.00 notiks par tradīciju kļuvusī vasaras saulgriežu ielīgošana Daugavas krastā. Šogad apmeklētājus priecēs “Jauno Jāņu Orķestris"

Jēkabpils TIC

photo

Sasmelies Liepājas pozitīvo enerģiju!

Ieplāno Liepāju, lai pēc tam būtu atkal enerģija darīt un darīt! Nedēļas nogale Liepājā sniedz vairāk enerģijas nekā nedēļas atpūta citur.

Liepājas reģiona TIB

photo

Sapņu zeme - Portugāle

Portugālē saule spīd vairāk nekā citur Eiropā, te ir fantastiska gastronomija un izcili vīni, turklāt ļoti viesmīlīgi vietējie ļaudis. Iepazīsim īsto Portugāli!

EUR 1495 | 29.08.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Pludmales atpūta Kiprā no 300 €

Izlidošana no Rīgas uz Larnaku un Pafosu.

EUR 300 | 13.09.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv