Redakcijas sadaļu atbalsta

Eiropas Savienība lemj par izmaiņām aviokompensāciju likumdošanā

Eiropas Savienības tiesa otrdien nākusi klajā ar negaidītu ziņu, kas nopietni satraukusi Eiropas aviācijas tirgu. Amatpersonas lēmušas, ka ES aviopārvadātājiem turpmāk ir pienākums pasažieriem izmaksāt kompensācijas par lidojumu traucējumiem, kas radušies sakarā ar neplānotiem aviokompāniju darbinieku streikiem.

Industrijas likumdošanā tā dēvētie “ārpuskārtas streiki” tiek definēti kā uzņēmuma darbinieku vairākuma lēmums atteikties veikt darba pienākumus, tādējādi protestējot pret aviokompānijas paziņojumiem. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz gadījumu, kad vācu aviokompānijas TUIfly piloti, apkalpe un pārējais personāls uzreiz pēc uzņēmuma paziņojumiem par reorganizāciju uz nedēļu noformēja slimības lapu.

“Pēdējā laikā pieredzētie streiki Itālijā, Francijā un Vācijā ir bijuši iepriekš izplānoti un par tiem ir noslēgta iesaistīto pušu savstarpēja vienošanās, kā rezultātā jaunā likumdošana reālo problēmu ar streikiem Eiropas aviācijas tirgū būtiski neietekmēs. Neraugoties uz to, šis ir solis pareizajā virzienā, lai beidzot pierādītu, ka esošā situācija ar apkalpes streikiem Eiropā ir pilnībā absurda un tā ir jāmaina,” skaidro lidojumu kompensāciju pieprasījuma uzņēmuma “Skycop” izpilddirektors Marjus Stonkus.

Apstiprinātās izmaiņas ES likumdošanā paredz, ka aviokompānijām ir jāizmaksā pasažieriem kompensācijas no 250 līdz 600 EUR apmērā, kuru apjoms ir atkarīgs no attāluma, par kavētiem vai atceltiem lidojumiem tādos gadījumos, ja aviokompānijas darbinieki  atsakās strādāt neparedzamu iemeslu dēļ. Pēc M. Stonkus teiktā, jau pavisam drīz arī iepriekš izplānoti streiki visdrīzāk vairs netiks uzskatīti par “ārkārtas apstākļiem”.

“Tirgū šobrīd valda vēl nebijusi daudzveidība un konkurētspēja un aviopārvadātāji nav apmierināti ar nelielo peļņu un to izjūt arī darbinieki, kuriem netiek sniegtas skaidras atbildes no vadības puses. Diemžēl, vislielākās sekas izjūt pasažieri, bet mēs ceram, ka jau pavisam drīz tas mainīsies,” informē M. Stonkus.

Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” martā uzsāka parakstu vākšanu ar mērķi izmainīt esošo kārtību, kura paredz, ka aviokompāniju streiki tiek definēti kā “ārkārtas apstākļi”. Petīcija parakstīšanai ir pieejama šeit:

 https://secure.avaaz.org/en/petition/European_Commission_president_JeanClaude_Juncker_European_Parliament_pre_Skycopcom_Passengers_caught_up_in_flight_distur/?cQRoRmb

 Par „Skycop”:

Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” – uzņēmums, kas visā pasaulē cīnās par pasažieru tiesībām ar aviolīnijām, kas izvairās no kompensāciju izmaksāšanas par kavētiem vai atceltiem lidojumiem. Uzņēmums piedāvā ceļotājiem, kas vīlušies aviolīnijās, viegli atgūt naudu par kavētu, atceltu vai pārpildītu lidojumu, izmantojot starptautisko platformu www.skycop.com. " Skycop" profesionāļi ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi aviācijā, tiesā un parādu pārvaldībā ir gatavi palīdzēt pasažieriem cīņā par savām tiesībām, atgūstot maksimālu kompensāciju par ciestajām neērtībām. “Skycop” pārvalda kompensāciju portfeli vairāk nekā trīs miljonu eiro vērtībā.

Avots: SKYCOP

photo

Salakas festivāls Palangā- 09.02.2019

Salakas svētki tuvojas! Lietuvas viesmīlība, Salakas festivāls, cepelīni, protams, delfinārija apmeklējums. Īsta svētku diena Lietuvā, 09.02.2019, tikai 21 EUR

EUR 21 | 23.01.2019 | Nikos Travel

photo

Supercena uz Ēģipti 25/01 no 339 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Tallinas lidostas 25/01 uz nedēļu no 339 € !

EUR 339 | 25.01.2019 | Hot Travel

photo

Janvāra vēlās brokastis

Bagātīgs bufetes galds ar aukstajiem, karstajiem un saldajiem ēdieniem jau šo svētdien. 15.00 EUR ar priekšapmaksu līdz 24.01.2019.!

EUR 15.00 | 25.01.2019 | Niklāvs

photo

Lido uz Liepāju!

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti

2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''.

Valmieras TIC

photo

Atpūtas ceļojumi

Turcija, Ēģipte, Kanāriju salas, Taizeme, Itālija, Grieķija, Spānija...

EUR 299 | 30.04.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Aviokompānija Alitalia

Uz saviem lidojumiem aviokompānija Alitalia piedāvā lētas aviobiļetes par zemām cenām.

EUR 169 | 30.04.2019 | AvioKases.lv

photo

airBaltic lidojumi

Populārākie galamērķi par ļoti izdevīgām cenām.

EUR 55 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Rumānija zirgu seglos

Rumānijas vērtība ir Karpatu kalni – liela daļa maršruta ir pa līkumotajiem kalnu ceļiem. Vēl iespaidīgāk to visu ir baudīt zirga mugurā. Dodies piedzīvojumā!

EUR 1979 | 08.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv