Redakcijas sadaļu atbalsta

Viedokļi: Kas jāzina ceļojot uz ASV?

ASV daudziem ir sapņu ceļojums. ASV ir atrodams itin viss – debesskrāpju pilsētas, pārsteidzoši kanjoni, eksotiski meži un ielejas. Bet pirms došanās iespaidīgajā ceļojumā ir nepieciešams kārtīgi sagatavoties. Par to, kādas formalitātes jānokārto vēl Latvijā esot, kas svarīgs ir jāzina, esot ASV, un kā izvēlēties ceļojumu, vērsāmies pie vairāku populāru tūrisma aģentūru pārstāvjiem!  

Pauls Gusts, darījumu tūrisma aģentūras Carlson Wagonlit Travel vadītājs

Kārtojot vīzu vai ESTA pieteikumu, visiem iesaku vērsties ASV vēstniecības mājaslapā, jo tajā ir pieejama tikai oficiāla informācija. Protams, Google ir iespējams atrast daudz un dažādas mājaslapas ESTA pieteikumam, bet neoficiālajās mājaslapās sanāk krieti pārmaksāt.

Lidojot tad, kad tas tiešām ir nepieciešams, negaidot akciju, biļetes vidēji varētu izmaksāt ap 700 eiro. Pēdējos gados par labu aviobiļešu cenu var uzskatīt biļetes, kas izmaksā zem 400 eiro.

Lētākās biļetes ir pieejamas uz Ņujorku. Pieņemu, ka tas ir lielās konkurences dēļ, jo daudzas aviokompānijas lido uz turieni. Austumkrastā (Bostona, Čikāga, Vašingtona) biļetes ir nedaudz dārgākas. Plānojot lidojumu uz Rietumkrastu (Losandželosa, Sanfrancisko), jārēķinās, ka biļetes būs 100 – 150 eiro dārgākas.

Pieprasījuma pieaugumu, protams, var novērot saistībām ar akcijām. Viens akciju vilnis parasti ir ap septembra beigām, oktobra sākumu. Iegādātās aviobiļetes iespējams izmantot līdz pat nākamā gada pavasara beigām, maijam. Otrs atlaižu laiks ir ap marta beigām, aprīļa sākumu, iegādājoties lidojumu laika periodam no rudens sākuma līdz pat Ziemassvētkiem. Ziemassvētkos parasti ir dārgākas biļetes.

Svarīgākais pirms ceļojuma, protams, ir nokārtot visas formalitātes. Svarīgi ir arī pievērst uzmanību tam, cik maksā transports no lidostas uz apmešanās vietu. Nokļūstot Amerikā, ir jāpievērš uzmanība divām būtiskām lietām, kas ietekmēs ceļojuma budžetu. Pirmkārt, nodoklis, kas cenā netiek norādīts. Tas svārstās no 10 līdz 20 %. Otrkārt, tā ir dzeramnaudas atstāšana gandrīz visur, kur pakalpojuma sniegšanā iesaistīts cilvēks. Jārēķinās ar dzeramnaudas atstāšanu līdz 5 $.

Veronika Grīnvalde, Antario Travel direktore

Ir bijuši dažādi gadījumi, kad cilvēki paši izvēlas kārtot ESTA pieteikumu un izmanto neoficiālo mājaslapu. Šajās mājaslapās gan sanāk pārmaksāt, gan arī paiet ilgāks laiks līdz viss tiek nokārtots. Oficiālajā mājaslapā ESTA izmaksā 14 $ un tiek uzreiz atsūtīta uz e–pastu. Noteikti iesaku izmantot tikai oficiālo mājaslapu.

Vislabāk ceļojumu plānot un biļetes iegādāties pusgadu ātrāk. Izdevīgāk, dodoties uz ASV, ir pievienoties ceļotāju grupai, izvēlēties saistošāko ekskursiju piedāvājumu. Esot Amerikā, ieteiktu pabraukāt apkārt, ne visu laiku būt vienā vietā. Ja cilvēki nevēlas pievienoties grupai, bet vēlas doties individuāli, mēs piedāvājam izstrādātu maršrutu ar mašīnu. Šajā gadījumā klients saņem mašīnu ar navigāciju, plānu katrai dienai ar apskates objektiem, vietām, kurās vajadzētu iegriezties. Visbiežāk cilvēki uz ASV dodas pavasarī vai rudenī, bet visbiežāk tomēr pavasarī.

Ceļojums ASV izmaksā ap 1000 eiro. Aviobiļetes, viesnīca, transfērs, pāris ekskursijas. Ja vēlas vairākas ekskursijas, ceļojums izmaksās dārgāks. Jāpievēršs uzmanība, vai ieejas biļešu cenas jau ir iekļautas piedāvājumā, vai tās jāiegādājas pašiem. Jāseko līdzi informācijai.

Pirms cilvēks dodas uz Ameriku, svarīgi nokārtot visas formalitātes, lai nav nekādu problēmu ar pasi. Ir gadījumi, kad cilvēkiem nedod vīzu, ja ir kredītu parādi, tiesas. Nevajadzētu arī doties ar pilnu bagāžu, vajag atstāt brīvu vietu, jo Amerikā tik daudz ko var iegādāties. Parasti cilvēki šos ceļojumus apvieno ar iepirkšanos.

Jeļena Serebrjakova,  Nikos Travel vadītāja

No personīgās pieredzes varu teikt, ka, noformējot ESTA pieteikumu oficiālajā mājaslapā, viss notiek ātri un vienkārši, bez problēmām. Bet gadījumi, protams, ir dažādi. Klientiem vienmēr iesaku informāciju meklēt nevis Google.com, bet gan Ārlietu ministrijas oficiālajā mājaslapā. Šajā mājaslapā viss ir skaidri, konkrēti izskaidrots, kā arī norādītas tikai oficiālās mājaslapas.

Vienmēr klientus informēju arī par to, ka, ierodoties Amerikā, tiks uzdoti dažādi jautājumi, piemēram, par ierašanās mērķi, cik ilgi plānots uzkavēties, var pajautāt arī kādā viesnīcā plānots apmesties.

Izdevīgi uz ASV pašlaik ir lidot ar Aeroflot caur Maskavu. Liela uzmanība ir jāpievēršs tam, lai lidojumiem ir labs savienojums, lai starp lidojumiem ir pietiekami liels starplaiks. Ja ir pieejami lidojumi ar 1h un 3h starplaiku, noteikti labāk izvēlēties 3h, lai ir pietiekams laiks un nav jāuztraucas par to, ka nākamo lidmašīnu iespējams nokavēt.

Ja cilvēki ceļojumu plāno paši, ieteiktu jau iepriekš ieplānot ekskursijas un tās iegādāties internetā, jo bieži ir pieejami izdevīgākas cenas vai pieejami īpašie piedāvājumi, piemēram, pērkot trīs ekskursijas, ceturtā par brīvu. ASV noteiktās dienās daudzi muzeji un apskates objekti pieejami bez maksas. Noteikti ieteiktu izmantot šo iespēju.

Aviobiļetes maksā aptuveni 500 eiro. Protams, var atrast lētākas akcijas cenas, kā arī dārgākas. Visdārgākās biļetes ir Ziemassvētku, Jaungada periodā. Šim laika posmam arī ir vislielākais pieprasījums. Cilvēkiem Ņujorka asociējas ar filmā redzētajām ainām, ar skaistajām ielām, slidotavām, milzīgajām, krāšņajām eglēm.

Ieteiktu ceļojumu sākt plānot un iegādāties aviobiļetes vismaz sešus mēnešus iepriekš. Tā ir iespējams atrast izdevīgākos piedāvājumus. Cilvēkiem, kam patīk visu darīt pēdējā brīdī vai arī varbūt nevar saskaņot ar darbu, noteikti sanāks lielākas izmaksas, nekā tiem, kas savlaicīgi sākuši plānot došanos uz ASV.

Avots: BalticTravelnews.com

karlis - 3314
photo

Pusdienas Vecrīgā

3 sātīgi un garšīgi ēdieni, kas mainās katru dienu! Darba dienās no plkst. 12:00 līdz 15:00. 2 ēdieni - 5.50 EUR

EUR 5.50 | 26.10.2018 | Niklāvs

photo

Supercena uz Tunisiju 29/10 no 299 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju, Džerbu no Tallinas lidostas 29/10 uz nedēļu no 299 € !

EUR 299 | 29.10.2018 | Hot Travel

photo

Puketa uz Ziemassvētkiem 16.12.

16/12; 06/01 uz Puketu! ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 16/12; ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 06/01.

EUR 699 | 29.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Lido uz savu brīvdienu galamērķi - Liepāju

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Turkish Airlines akcija

Rudens cenas festivāls no Turkish Airlines. Lētas aviobiļetes uz Eiropu.

EUR 181 | 04.11.2018 | AvioKases.lv

photo

Brīvības forums Valmierā

8.novembrī no plkst.14:00 līdz plkst.18:00 koncertzālē ''Valmiera'' norisināsies “Brīvības forums. Valmiera. Latvija. Šodien un rīt”.

Valmieras TIC

photo

Senās Ķīnas galvaspilsētas!

8 dienas/7 naktis. Maršruts: PEKINA - SIAŅ - LOJANA. Cenā iekļauts: 4* viesnīca, 9 ekskursijas ar gidu, ieejas biļetes, transfēri, ēdināšana...

EUR 970 | 13.11.2018 | 1Travel

photo

Kruīza ceļojums no 49EUR!

Laujies jautrās brīvdienas! Kruīza laikā apmeklēsim Tallinu, Helsinki un Stokholmu! Cena no 49EUR + 20EUR ekskursijas.

EUR 49 | 17.11.2018 | Interlux Travel

photo

Dienvidamerika: Peru, Bolīvija un Čīle

Atklāj kolorīto Dienvidameriku, iepazīstot vienā ceļojumā trīs zemes - Peru, Blīviju un Čīli!

EUR 5520 | 23.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Černobiļas tūre no 568 €

Izlidošana no Rīga. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, brokastis, ekskursija uz Černobiļu, gida pakalpojumi.

EUR 568 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv