Redakcijas sadaļu atbalsta

Viedokļi: Kas jāzina ceļojot uz ASV?

ASV daudziem ir sapņu ceļojums. ASV ir atrodams itin viss – debesskrāpju pilsētas, pārsteidzoši kanjoni, eksotiski meži un ielejas. Bet pirms došanās iespaidīgajā ceļojumā ir nepieciešams kārtīgi sagatavoties. Par to, kādas formalitātes jānokārto vēl Latvijā esot, kas svarīgs ir jāzina, esot ASV, un kā izvēlēties ceļojumu, vērsāmies pie vairāku populāru tūrisma aģentūru pārstāvjiem!  

Pauls Gusts, darījumu tūrisma aģentūras Carlson Wagonlit Travel vadītājs

Kārtojot vīzu vai ESTA pieteikumu, visiem iesaku vērsties ASV vēstniecības mājaslapā, jo tajā ir pieejama tikai oficiāla informācija. Protams, Google ir iespējams atrast daudz un dažādas mājaslapas ESTA pieteikumam, bet neoficiālajās mājaslapās sanāk krieti pārmaksāt.

Lidojot tad, kad tas tiešām ir nepieciešams, negaidot akciju, biļetes vidēji varētu izmaksāt ap 700 eiro. Pēdējos gados par labu aviobiļešu cenu var uzskatīt biļetes, kas izmaksā zem 400 eiro.

Lētākās biļetes ir pieejamas uz Ņujorku. Pieņemu, ka tas ir lielās konkurences dēļ, jo daudzas aviokompānijas lido uz turieni. Austumkrastā (Bostona, Čikāga, Vašingtona) biļetes ir nedaudz dārgākas. Plānojot lidojumu uz Rietumkrastu (Losandželosa, Sanfrancisko), jārēķinās, ka biļetes būs 100 – 150 eiro dārgākas.

Pieprasījuma pieaugumu, protams, var novērot saistībām ar akcijām. Viens akciju vilnis parasti ir ap septembra beigām, oktobra sākumu. Iegādātās aviobiļetes iespējams izmantot līdz pat nākamā gada pavasara beigām, maijam. Otrs atlaižu laiks ir ap marta beigām, aprīļa sākumu, iegādājoties lidojumu laika periodam no rudens sākuma līdz pat Ziemassvētkiem. Ziemassvētkos parasti ir dārgākas biļetes.

Svarīgākais pirms ceļojuma, protams, ir nokārtot visas formalitātes. Svarīgi ir arī pievērst uzmanību tam, cik maksā transports no lidostas uz apmešanās vietu. Nokļūstot Amerikā, ir jāpievērš uzmanība divām būtiskām lietām, kas ietekmēs ceļojuma budžetu. Pirmkārt, nodoklis, kas cenā netiek norādīts. Tas svārstās no 10 līdz 20 %. Otrkārt, tā ir dzeramnaudas atstāšana gandrīz visur, kur pakalpojuma sniegšanā iesaistīts cilvēks. Jārēķinās ar dzeramnaudas atstāšanu līdz 5 $.

Veronika Grīnvalde, Antario Travel direktore

Ir bijuši dažādi gadījumi, kad cilvēki paši izvēlas kārtot ESTA pieteikumu un izmanto neoficiālo mājaslapu. Šajās mājaslapās gan sanāk pārmaksāt, gan arī paiet ilgāks laiks līdz viss tiek nokārtots. Oficiālajā mājaslapā ESTA izmaksā 14 $ un tiek uzreiz atsūtīta uz e–pastu. Noteikti iesaku izmantot tikai oficiālo mājaslapu.

Vislabāk ceļojumu plānot un biļetes iegādāties pusgadu ātrāk. Izdevīgāk, dodoties uz ASV, ir pievienoties ceļotāju grupai, izvēlēties saistošāko ekskursiju piedāvājumu. Esot Amerikā, ieteiktu pabraukāt apkārt, ne visu laiku būt vienā vietā. Ja cilvēki nevēlas pievienoties grupai, bet vēlas doties individuāli, mēs piedāvājam izstrādātu maršrutu ar mašīnu. Šajā gadījumā klients saņem mašīnu ar navigāciju, plānu katrai dienai ar apskates objektiem, vietām, kurās vajadzētu iegriezties. Visbiežāk cilvēki uz ASV dodas pavasarī vai rudenī, bet visbiežāk tomēr pavasarī.

Ceļojums ASV izmaksā ap 1000 eiro. Aviobiļetes, viesnīca, transfērs, pāris ekskursijas. Ja vēlas vairākas ekskursijas, ceļojums izmaksās dārgāks. Jāpievēršs uzmanība, vai ieejas biļešu cenas jau ir iekļautas piedāvājumā, vai tās jāiegādājas pašiem. Jāseko līdzi informācijai.

Pirms cilvēks dodas uz Ameriku, svarīgi nokārtot visas formalitātes, lai nav nekādu problēmu ar pasi. Ir gadījumi, kad cilvēkiem nedod vīzu, ja ir kredītu parādi, tiesas. Nevajadzētu arī doties ar pilnu bagāžu, vajag atstāt brīvu vietu, jo Amerikā tik daudz ko var iegādāties. Parasti cilvēki šos ceļojumus apvieno ar iepirkšanos.

Jeļena Serebrjakova,  Nikos Travel vadītāja

No personīgās pieredzes varu teikt, ka, noformējot ESTA pieteikumu oficiālajā mājaslapā, viss notiek ātri un vienkārši, bez problēmām. Bet gadījumi, protams, ir dažādi. Klientiem vienmēr iesaku informāciju meklēt nevis Google.com, bet gan Ārlietu ministrijas oficiālajā mājaslapā. Šajā mājaslapā viss ir skaidri, konkrēti izskaidrots, kā arī norādītas tikai oficiālās mājaslapas.

Vienmēr klientus informēju arī par to, ka, ierodoties Amerikā, tiks uzdoti dažādi jautājumi, piemēram, par ierašanās mērķi, cik ilgi plānots uzkavēties, var pajautāt arī kādā viesnīcā plānots apmesties.

Izdevīgi uz ASV pašlaik ir lidot ar Aeroflot caur Maskavu. Liela uzmanība ir jāpievēršs tam, lai lidojumiem ir labs savienojums, lai starp lidojumiem ir pietiekami liels starplaiks. Ja ir pieejami lidojumi ar 1h un 3h starplaiku, noteikti labāk izvēlēties 3h, lai ir pietiekams laiks un nav jāuztraucas par to, ka nākamo lidmašīnu iespējams nokavēt.

Ja cilvēki ceļojumu plāno paši, ieteiktu jau iepriekš ieplānot ekskursijas un tās iegādāties internetā, jo bieži ir pieejami izdevīgākas cenas vai pieejami īpašie piedāvājumi, piemēram, pērkot trīs ekskursijas, ceturtā par brīvu. ASV noteiktās dienās daudzi muzeji un apskates objekti pieejami bez maksas. Noteikti ieteiktu izmantot šo iespēju.

Aviobiļetes maksā aptuveni 500 eiro. Protams, var atrast lētākas akcijas cenas, kā arī dārgākas. Visdārgākās biļetes ir Ziemassvētku, Jaungada periodā. Šim laika posmam arī ir vislielākais pieprasījums. Cilvēkiem Ņujorka asociējas ar filmā redzētajām ainām, ar skaistajām ielām, slidotavām, milzīgajām, krāšņajām eglēm.

Ieteiktu ceļojumu sākt plānot un iegādāties aviobiļetes vismaz sešus mēnešus iepriekš. Tā ir iespējams atrast izdevīgākos piedāvājumus. Cilvēkiem, kam patīk visu darīt pēdējā brīdī vai arī varbūt nevar saskaņot ar darbu, noteikti sanāks lielākas izmaksas, nekā tiem, kas savlaicīgi sākuši plānot došanos uz ASV.

Avots: BalticTravelnews.com

karlis - 3314
Delfinārijs un Jūras muzejs-25.05.2019

Delfinārijs un Jūras muzejs-25.05.2019

Pavasarīgs brauciens uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 25.54.2019

EUR 21 | Nikos Travel

Supercena uz Ēģipti 22/05 no 295 € !

Supercena uz Ēģipti 22/05 no 295 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu no Viļņas lidostas 22/05 uz nedēļu no 295 € !

EUR 295 | Hot Travel

Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi

No 23.līdz 27.maijam Valmierā ar dažādiem atceres pasākumiem tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu pulka Skolnieku rota, pieminot vēsturiskos notikumus un izrādot cieņu drosmī...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

airBaltic - tiešie lidojumi no Rīgas

airBaltic - tiešie lidojumi no Rīgas

airBaltic piedāvā lētas aviobiļetes uz saviem lidojumiem.

EUR 30 | AvioKases.lv

CEĻOJUMI AR LIDMAŠĪNU✌️

CEĻOJUMI AR LIDMAŠĪNU✌️

CEĻOJUMI AR LIDMAŠĪNU✌️

VRK Travel

Azoru salu vilinājums

Azoru salu vilinājums

Azoru salas ir galamērķis dabas mīļotājiem, jo šeit ir apskatāmi dažādu formu ezeri, okeāns, termālie ūdeņi, tējas plantācijas un vulkānu krāteri. Izbaudi!

EUR 1398 | Jēkaba Ceļojumi

Nilas kruizs un ekskursija uz Abu Simbelas

Nilas kruizs un ekskursija uz Abu Simbelas

Izlidošana no Rīgas 02.11.19 un 28.03.20.

EUR 934 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv