Redakcijas sadaļu atbalsta

Uzņēmēji atklāj, pēc kādiem kritērijiem izvēlas automašīnas

Automašīnu izvēles kritēriji, salīdzinot fiziskās un juridiskās personas, atšķiras. Ja privātiem klientiem sevišķi svarīga ir ne tikai sākuma cena, bet arī dizains, automašīnas sniegtā emocija, tad uzņēmumi parasti vairāk uzmanības pievērš citām lietām.

Kā pamana Ruslans Vlasjuks, salona “Autobrava”, kas pārstāv itāļu preces zīmi “Fiat Professional”, pārdošanas direktors, uzņēmumiem, kas pārvalda lielus parkus, svarīgi ir daži būtiski kritēriji. “Tā nav tikai transporta līdzekļa cena un uzticamība, bet arī citi aspekti – automašīnu apkalpošanas tīkls, autovadītāja darba vietas ergonomika, virsbūves tipu dažādība un pat ekoloģiskums”, - saka R. Vlasjuks.

Cena – pārāk dažādas prizmas

“Mūsu automašīnu izvēles kritērijus nosaka klientu vajadzības, tādēļ, neraugoties uz sevišķi svarīgo cenas rādītāju, vispirms vēlamies garantēt nomas pakalpojumu kvalitāti un pēc iespējas labāk apmierināt klientu cerības. Saskaņā ar to varam izšķirt trīs galvenos izvēles kritērijus: klienta vajadzības pēc lietošanas mērķiem, kuriem atbilst automašīnas iespējas, cena un apkalpošanas politika”, - apgalvo sabiedrības “Sixt”, kura sniedz automašīnu nomas pakalpojumus, oficiālā pārstāvja Baltijas valstīs SAS (UAB) “Transporent” pārdevumu specialists Kārlis Makstnieks.

Lai arī komerciālā  transporta cena ir būtisks kritērijs, taču tā parasti tiek vērtēta ne tikai atverot cenrādi. Uzņēmēji uz galvenajiem kritērijiem bieži raugās kompleksi. Parasti uzņēmumi pērk automašīnas 3-5 gadiem, tāpēc uzmanība tiek pievērsta ne tikai sākotnējai cenai, bet arī visa laika posma ekspluatācijas tēriņiem – šeit liela ietekme ir ražotāja sniegtajai garantijai un apkalpošanas izmaksām.

Autovadītāja ērtums uzlabo darba kvalitāti

Sabiedrības “Sixt” automašīnu nomas parku Lietuvā, Latvijā un Igaunijā veido gandrīz 5000 automašīnas, vieni no iecienītākajiem ir “Fiat Ducato” modeļi. Šī uzņēmuma pieredze rāda, ka uzņēmējdarbības klienti transporta līdzekļus izvēlas pēc to aprīkojuma un tas visbiežāk ir atkarīgs no tā, kādiem mērķiem tiks izmantota automašīna.

Izvēloties komerciālo automašīnu, ietekme ir arī autovadītāja darba vietai – jo labāk tā ir ierīkota, jo vieglāk ir vadāma automašīna, jo labāka ir viņa darba kvalitāte, cilvēks mazāk nogurst.

“Automašīnu, kuras atbilst uzņēmējdarbības vajadzībām, galvenās iekārtas un priekšrocības – gaisa kondicionieris vai klimata kontrole, elektriskie apsildāmie spoguļi, auto vadīšanas ērtums, citas detaļas, kuras atvieglo auto vadīšanu. Pašlaik pamanām, ka arvien biežāk tiek ņemti vērā arī komforta kritēriji, bieži ērtas un viegli vadāmas automašīnas kļūst par darbinieku motivācijas sistēmas daļu”, - ir pārliecināts sarunu biedrs.

Specifiskas vajadzības ir atkarīgas no automašīnu lietošanas mērķiem

Svarīga ir arī komplektācija. “Sixt” pārstāvis K. Makstnieks apgalvo, ka autovadītājiem sevišķi svarīgs ir automašīnas aprīkojums, kas ietekmē automašīnas vadīšanu. Biežāk izvēlas tos transporta līdzekļus, kuriem ir automātiskā gaismu funkcija drošai braukšanai, viediekārtas, kuras palīdz izvairīties no satiksmes negadījumiem.

“Sixt” eksperts apgalvo, ka vidēji ar sabiedrības nomājamo transportu pieveic 20 tūkstošus kilometru gada laikā, taču skaitļi visbiežāk ir mēdz būt ļoti individuāli un ir atkarīgi no biznesa klientu darbības veida. Biznesa klienti, kuri darbojas tirdzniecības sektorā, pēc viena gada ekspluatācijas vidēji sasniedz 70 tūkst. km nobraukumu.

Kā stāsta R. Vlasjuks SIA “Autobrava” pārdošanas direktors, mikroautobusi, kuri pilda kurjeru darbu, reizēm dienas laikā tiek noslāpēti un atkal iedarbināti vismaz 200 reizes, durvis tiek atvērtas vismaz 300 reizes. Tādēļ atsevišķi uzņēmumi pievērš uzmanību arī specifiskām detaļām un mezglu izturībai, piemēram, startera vai durvju stiprinājuma elementiem.

Labs serviss – svarīgs kritērijs

Saskaņā ar R. Vlasjuku, uzņēmumiem, kuri pārvalda lielus parkus, sevišķi svarīgs ir labs serviss, tas arī lielā mērā nosaka izvēli.

“Katrs servisa apmeklējums maksā naudu, tādēļ – jo retāk tiek noteikta obligātā apkope, nepieciešamie remonti – jo lietderīgāk tas ir uzņēmumiem”, - saka automašīnu eksperts.

“Sixt” pārstāvis atkārto, ka labs serviss ir liela priekšrocība, kas tāpat nosaka arī sabiedrības tēlu klienta acīs: “Esam vieni no lielākajiem pircējiem Baltijas valstīs, ņemot vērā savu klientu vajadzības, sevišķi vērtējam servisā veikto darbu ātrumu un profesionalitāti, jo no tā tiešā veidā ir atkarīga mūsu sniegto nomas pakalpojumu kvalitāte.

Tiem, kuri meklē specifiskus risinājumus, ražotājs piedāvā vairāk par 300 iespējamiem “Ducato” komplektācijas variantiem. Šos modeļus visbiežāk izvēlas uzņēmumi, kuri nodarbojas ar kravas un pasažieru pārvadājumiem, tāpat uzņēmumi, kuri veic tirdzniecību internetā.

Pirms trīsdesmit sešiem gadiem “Fiat Ducato” kļuva par pirmo vieglo kravas automašīnu, kura tek dzīta ar priekšējiem riteņiem. Visas modeļa vēstures laikā saražoti vairāk nekā 10 tūkst. “Ducato” varianti, bet pārdotas tas tiek vairāk nekā 80 valstīs visā pasaulē.

Avots: SIA “Autobrava”

BAT - 3272
photo

Supercena uz Grieķiju 01/09 no 179 € !

Karstākie piedāvājumi uz Grieķiju, Krētas salu 01/09 uz nedēļu no 179 € !

EUR 179 | 31.08.2018 | Hot Travel

photo

Kāzas Grieķijā no 1163 €

EUR 1163 | 31.08.2018 | Latvia Tours

photo

Spāniju ar Azūra krasta apmeklējumu!

Ceļojuma laikā apmeklēsim divas vastis - Spāniju un Franciju!Interesantas ekskursijas un silta saule! Cena 299eur+189eur (ekskursijas)

EUR 299 | 13.09.2018 | Interlux Travel

photo

IESTUDĒJUMS “LUTIŠĶI. SIMTGADE”

20. septembrī, plkst.18.30 Daugavpils teātrī notiks režisores Paulas Pļavnieces, dramaturģes Justīnes Kļavas un mākslinieces Daces Slokas komandas iestudējums – “Lutišķi. Simtgade”.

Daugavpils TIC

photo

Saulainā Meksika ar atpūtu Kankūnā

Meksika iedarbojas uz visiem maņu orgāniem vienlaicīgi. Koša un karstasinīga, tā liek sirdij pukstēt straujāk. Ļaujies Meksikas vilinājumam!

EUR 3150 | 01.10.2018 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Atpūta Punta Cana un Bavaro no 1475 €

Izlidošana no Rīgas uz 11 naktīm. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana (viss iekļauts).

EUR 1475 | 04.12.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv