Redakcijas sadaļu atbalsta

15 idejas pavasara brīvdienām Bauskā

Marta otrajā pusē iesācies, aprīlī pavasaris uzņem apgriezienus, lai maijā izvērstos īstā ziedēšanas trakumā. Debesis šķeļ putnu kāši, atgriezdamies no dienvidu zemēm, rītus un vakarus piekliedz dzērves, bet ielās, parkos un atpūtas vietās pastaigājas pārīši. Un arī mums, ikvienam, gribas iet laukā, izbraukt, būt saulē, vējā, pie vai uz ūdeņiem. Un, kad domā, kurp doties, - brauc uz Bausku, jo te Tu vari atrast visu pavasara sajūtai, svinēšanai, atpūtai, izklaidei.

Pavasarī sarosās  Bauskas vecpilsēta. Maija saulītē durvis plaši atver Bauskas Sv.Gara baznīca: iesilda mūrus un gaida ciemiņus ik dienu līdz plkst.16.00. Rožu dekori uz Rīgas ielas namu sienām tā vien aicina uz fotosesiju, “Sinagogas dārzs”, uzrušināts un apstādīts, kļūst arvien mājīgāks, tāpat kā mājīgāki pavasara zaļumā un lapu plaukumā kļūst vecpilsētas māju pagalmiņi.

Sarosās arī makšķernieki: no 1.aprīļa sākas licencēta vimbu makšķerēšana, un Bauska izsenis pazīstama Latvijā kā izcila vimbu makšķerēšanas vieta. Tāpēc jau otro gadu pie mums tiks svinēti Vimbu svētki. 15.aprīlī Mūsas krastā pulcēsies gan makšķernieki, gan zivju ēdienu mīļotāji, gan cilvēki, kam patīk aktīva un radoša atpūta, bet īpaši padomāts par saturīgu dienu ģimenēm ar bērniem.

Un, ja esi pa dienu nedaudz nosalis vai pavasara vēju izpūsts, laipni aicināts iemēģināt jauno Bauskas baseinu un pirtis!

Ar Kinovakaru 27.aprīlī Bauskas pils noslēdz ziemas pasākumu un koncertu sezonu, lai pārietu uz “vasaras laiku” ar tradicionāliem festivāliem un koncertiem.

Viens no tādiem ir “Muzeju nakts” 19.maijā, kurā šogad, par godu Latvijas simtgadei, iesaistīsies ne tikai tradicionālie muzeji, bet arī Bauskas Rātsnams. Tas būs atvērts apskatei un tiks organizētas ekskursijas 2.stāvā laika posmā no plkst.19.00-22.00. Īpaši aktīvajiem muzeju naktī tiks piedāvāta orientēšanās kājām, ar auto vai ar velosipēdu.

Bauskas novada svētki 26.maijā šogad tika organizēti Vecsaules pagastā, vietā, kur kādreiz ir bijusi lepna muiža ar plašu un skaistu parku, un arī tagad daļa ēku tiek izmantotas –arī bijusī muižas klēts pārtapusi par Saieta namu kultūrai.

1.maijā Lietuvas pilsētā Pakrojā atklās maršrutu un  apceļošanas akciju “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” Pērn šī akcija guva lielu atsaucību, un arī šogad tā norisināsies no 1.maija līdz 25.septembrim, aicinot iepazīt objektus un pasākumus 8 pašvaldībās. Galvenā balva nemainīga – pa velosipēdam no katras pašvaldības!

Aprīlī un maijā ir daudz svinamu dienu, bet viena no nozīmīgākajām ikvienā ģimenē noteikti ir Mātes diena, un šo svētku svinēšanu ar skaistām programmām arī šogad tradicionāli piedāvās gan atpūtas kompleksi “Miķelis” un “Rožmalas”, gan citi kultūras un atpūtas objekti. Savukārt nozīmīgo 4.maiju svinēsim ar Baltā galdauta svētku programmu “Vaidelotēs” un tradicionālajām Veloorientēšanās sacensībām.

Vēl jau Bauskā ir daudz jauna – “Bauskas alus” ražotne atsākusi ekskursijas individuālajiem apmeklētājiem katra mēneša pirmajā sestdienā, “Trušu pilsētiņas” glītajās mājiņās dzimst mazuļi. Dzimst arī jauni tūrisma piedāvājumi, bet par tiem nākošajā reizē, kad būs pieņēmušies spēkā! Tiekamies Bauskā!

Avots: Bauskas TIC

karlis - 3314
photo

Šajā nedēļas nogalē Valmieras pusē

Pavasarīgajās brīvdienās aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

photo

Supercena uz Ēģipti 28/02 no 399 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Viļņas lidostas 28/02 uz nedēļu no 399 € !

EUR 399 | 01.03.2019 | Hot Travel

photo

Delfinārijs un Jūras muzejs- 16.03.2019

Skolēnu brīvdienās uz Delfināriju un Jūras muzeju, brīvdiena visai ģimenei tikai par 21 EUR- 16.03.2019

EUR 21 | 02.03.2019 | Nikos Travel

photo

Pirmā tikšanās ar Baltkrieviju

Baltkrievija ir tepat mums blakus kaimiņos, tomēr, šķērsojot robežu, top skaidrs, ka tā ir teju gaismas gadu attālumā. Iepazīsti kaimiņzemi!

EUR 330 | 16.04.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Grand SPA Lietuva - Druskininkai

Lieliska atpūtas un relaksācijas vieta vecākiem ar bērniem.

EUR 70 | 30.04.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Pirkt aviobiļetes pie mums ir izdevīgi

- visas aviokompānijas vienā interneta vietnē - individuāli piemeklējam lidojuma variantus - veicam klientu atbalstu un konsultācijas līdz lidojuma beigām

EUR 29 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Brīvdienu ceļojumi

Ceļojumi uz 2, 3, 4, 5 dienām.

EUR 89 | 14.06.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv