Redakcijas sadaļu atbalsta

Viļņa aicina ciemos - no valsts simtgades zīmēm līdz vēsturei pilsētas ielās

Vienlaikus ar Latviju simtgadi svin arī pārējās Baltijas valstis, turklāt Lietuvas Valsts atjaunošanas simtās gadadienas svinības norisināsies jau pavisam drīz – 16. februārī, tādēļ šis ir īstais laiks, lai plānotu Viļņas apmeklējumu. Viļņas mērs piedāvā plašu pasākumu programmu – simtgades svētkiem raksturīgus kultūras pasākumus un vēsturiskus maršrutus visa gada garumā, aicinot viesus no visas pasaules nelaist garām izdevību apmeklēt šo pilsētu.

“1918. gada 16. februārī Viļņā, parakstot Lietuvas Neatkarības aktu, tika likti pamati tādai Lietuvai, kādu to pazīstam šodien: demokrātiskai un brīvai valstij,” stāsta Viļņas mērs Remiģijs Šimašus (Remigijus Šimašius).

„Lietuva tika atjaunota šeit, Viļņā – pilsētā, kas valsts simtgadi sagaidīs kā moderna un atvērta Eiropas galvaspilsēta. Līdz ar to 2018. gads mums ir īpašs – vēlamies svinēt paši un svētku virpulī iekļaut pilsētas viesus, tādēļ aicinām apmeklēt un atklāt šo UNESCO mantojuma sarakstā iekļauto pilsētu,“ saka R.Šimašus.

Ceļojums laikā Viļņas ielās

Gada sākumā Viļņā norisināsies vēstures notikumu iedvesmoti kultūras pasākumi, kuros īpaša uzmanība tiks pievērsta 1918. gada 16. februārī Viļņā parakstītajam Lietuvas Neatkarības aktam. Visa gada garumā galvaspilsētā tiks organizētas izstādes, koncerti un bezmaksas ekskursijas pilsētas ielās, kuras iedzīvinātas 1918. gada noskaņās, savukārt vasarā Viļņu pieskandinās simtgades Dziesmu svētki.

Viens no unikālākajiem projektiem, kuru jau pavisam drīz varēs izmēģināt un novērtēt tūristi – ceļojums laikā uz XX gadsimta sākuma Viļņu. No 9. līdz 18. februārim Viļņas vecpilsētas ielas, viesnīcas un bāri tiks pārveidoti, lai tie atspoguļotu unikālo XX gadsimta sākuma pilsētas ainu, piemēram, tiks izveidotas tāfelītes ar senajiem ielu nosaukumiem, un restorāni piedāvās gadsimtam raksturīgus ēdienus.

Tūristiem būs pieejams speciāli Lietuvas valsts atjaunošanas simtgades pasākumam izdots vēsturisko maršrutu apraksts – tas sniegs iespēju patstāvīgi apmeklēt vietas, kas saistītas ar svarīgākajiem XX gadsimta sākuma notikumiem un Lietuvas valsts atjaunošanu. Viļņas viesi, kuri vēlēsies plašāk iepazīt tā laika vēsturi, aicināti piedalīties ekskursijās profesionālu gidu vadībā.

Atrasts pazudušais Neatkarības akta oriģināls

Svinot Lietuvas atjaunošanas simto gadskārtu, Viļņā tiks eksponēts simts gadu par pazudušu uzskatītais un pērn Vācijas Ārlietu ministrijas arhīvā Berlīnē atrastais lēmums par neatkarīgas Lietuvas valsts atjaunošanu – svarīgākais XX gadsimta dokuments, kas simbolizē lietuviešu tautas vēlmi atgūt brīvību un neatkarīgu valsti.  

Lietuvas Neatkarības akts tiks eksponēts Parakstītāju namā (Signatarų namai), tajā pašā telpā, kurā 1918. gada 16. februārī to apstiprināja Lietuvas Padomes locekļi. Turpat būs apskatāma valsts simtgadei par godu izveidota ekspozīcija „Ceļā uz neatkarīgas Lietuvas valsti: 1863.–1918. gads“.

Pilsētu izgaismos 100 ugunskuri

Katedras laukumā „Dainuoju Lietuvai“ („Dziedu Lietuvai“) 16. februārī, Lietuvas simtgades svinībās, norisināsies īpašs svētku koncerts, bet vakarpusē viena no galvenajām Viļņas ielām – Ģedimina prospekts – zaigos ugunskuru gaismā – no Saeimas līdz Katedras laukumam tiks iedegti 100 svētku ugunskuri, simbolizējot simts atjaunotas Lietuvas pastāvēšanas gadus.

Dziesmu svētki pulcēs tūkstošus

Vasarā, no 1. līdz 6. jūlijam, norisināsies viens no gada gaidītākajiem pasākumiem – Dziesmu svētki. Šogad unikālā svētku programmā piedalīsies 40 tūkstoši dalībnieku no visas Lietuvas, pulcējoties Viļņā, lai dalītos ar novadu dziesmām, dejām un tradīcijām. Šis pasākums iekļauts UNESCO Pasaules mutiskā un nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Lietuvas galvaspilsēta, svinot valsts atjaunošanas simtgadi, visa gada garumā aicina tūristus apmeklēt Viļņu un svinēt šo skaisto gadskārtu kopā.

Avots: Go Vilnius

karlis - 3314
photo

🤩 Jaunums 🤩 🚌 KALNU SLOVĀKIJA - PILIS - AU

Rezervēt online ļoti viegli: Izvēlies galamērķi ➡️ spied "Aprēķināt ceļojumu" ➡️ izvēlies viesnīcu ➡️ ievadi datus ➡️ Rezervē 👉

EUR 199 | 31.03.2019 | VRK Travel

photo

airBaltic - Vasaras sezonas atklāšana

Kopā ar vasaras lidojumu sarakstu atgriežas iecienītākie vasaras galamērķi, kam pievienojas arī dažas pavisam jaunas pilsētas.

EUR 49 | 01.04.2019 | AvioKases.lv

photo

Ceļojumi uz Tenerifi 05/04 no 539 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tenerifi ar tiešo čarterreisu 05/04 uz nedēļu no 539 € !

EUR 539 | 05.04.2019 | Hot Travel

photo

AEROFLOT - lēti lidojumi

Lidojiet uz Āziju un Ameriku par lieliskām cenām! Maskava, Šanhaja, Honkonga, Malē, Ņujorka, Losandželosa...

EUR 150 | 15.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Lido uz Liepāju!

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

MTB Sigulda marathon, May 26

Today it is one of the largest series of MTB marathons in Europe with about 1800 – 2300 riders participating in each stage.

Siguldas novada TIC

photo

Kanāriju salas - Tenerife

Lidojumi no Rīgas: Tenerife no 86 Eur

EUR 86 | 30.06.2019 | Astra Tūre Daugavpils

photo

Zakopane

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 05.09.19 - 4 Diena. Veļičkas sāls raktuves, Pacēlājs Zakopanē, Termālo ūdeņu akvaparks

EUR 149 | 01.07.2019 | AP SAULI

photo

Bangkoka-Khao Sok-Krabi no 979 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana, 3 ekskursijas.

EUR 979 | 17.07.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv