Ja vien es to zinātu, uzsākot savu biznesu: pieredzē dalās Latvijas uzņēmēji

Latvijas iedzīvotājos “snauž” vairāk nekā miljons neīstenotu biznesa ideju*, pietam daļai nepieciešams tikai neliels atspēriena punkts vai atbalsts, un tās varētu tikt īstenotas. Lai palīdzētu vēl šaubīgajiem drošāk spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, vairāki veiksmīgi Latvijas uzņēmēji un eAkademija.lv eksperti stāsta, kādu padomu ar šodienas pieredzi viņi sniegtu sev, uzsākot biznesu.
Apavu zīmola Elina Dobele dizainere un īpašniece Elīna Dobele atzīst, ka ir lērums padomu, ko viņa būtu vēlējusies saņemt 2010. gadā, kad sāka attīstīt savu zīmolu: “Kaut jau toreiz būtu zinājusi, kurām lietām ir vērts veltīt laiku, bet bez kurām pavisam noteikti var iztikt!” Savukārt SS beķerejas īpašnieks Sandris Štāls atzīst: “Viegli runāt, kad tas jau ir paveikts! Es gribētu, kaut man kāds būtu pateicis, cik svarīgi ir rīkoties nekavējoties, tiklīdz sajūti, ka kaut kas varētu sanākt!”

Ieteikumi jaunajiem uzņēmējiem:

1.    Vērtīga ideja ir realizēta ideja. Lai arī cik ģeniāla tā būtu, neīstenotas idejas vērtība ir tuva nullei. Pirmais un svarīgākais solis uzņēmējdarbībā ir padarīt ideju vērtīgu, to īstenojot.
2.    Nekopē citus. Atrodi savu unikālo pieeju, kas piešķir produktam vai pakalpojumam “odziņu”. Lai arī kādā jomā uzsāc bizness, ja rīkosies tā, kā visi citi, rezultāts nebūs labāks kā pārējiem. Ieklausies, vēro un izdari secinājumus - tas ir noderīgi, taču atstāj vietu improvizācijai un “savam pieskārienam”.
3.    Netērē laiku sīkumiem. Bieži vien jaunie uzņēmēji vēlas pievērst uzmanību sīkākajām detaļām gan produkta izstrādē, gan uzņēmējdarbības procesa iesākšanā, tomēr Latvijas uzņēmēji atzīst, ka reizēm ieguldītās pūles neattaisnojas. Vairāki “pareizā biznesa plāna” soļi dažkārt var tikt izlaisti, tādējādi ekonomējot laiku un koncentrējoties uz nozīmīgākām lietām.
4.    Deleģē. Nereti jaunie uzņēmēji vēlas turēt grožus pārāk cieši un neuzticas saviem biznesa partneriem vai darbiniekiem. Tā ir neefektīva rīcība, kas krietni sarežģī ikdienu gan uzņēmējam, gan viņa padotajiem. Ja plāno algot darbiniekus, ir vērts ieguldīt laiku rūpīgā atlasē, apmācībā un testēšanā, lai pēc tam daļu darbu bez raizēm vari nodot viņu rokās.
5.    Seko pārmaiņām. Mūsdienās, kad pārmaiņas noris netveramā ātrumā, ir svarīgi apzināties, ka pirms gada vai diviem izstrādātais biznesa plāns var būt situācijai neatbilstošs un biznesa ideja jau realizēta. Jāseko tehnoloģiju, cilvēku vajadzību pārmaiņām un norisēm visapkārt.
6.    No kļūdām mācies, nevis pārdzīvo. Neveiksmes gadās ikvienam – nepārdzīvo, bet mācies no tām! Enerģiju, kas tiek tērēta, uztraucoties par neveiksmēm, labāk novirzi situācijas risināšanai un secinājumu izdarīšanai. Katra kļūme ir iemesls mācīties, mainīt kaut ko savā rīcībā, lai turpmāk darbotos veiksmīgāk.
7.    Riskē un sāc! Visi uzņēmēji, kas dalījās pieredzē, atzīst, ka galvenais ir noticēt sajūtām, riskēt un sākt darboties. Tā kā nākotni paredzēt nav iespējams, un cilvēks gandrīz nekad nevar būt pilnībā pārliecināts par rezultātu, tad uzņēmējdarbībā neatliek nekas cits kā mēģināt.

Andrito kafijas grauzdētavas īpašnieks Andris Petkēvičs topošajiem uzņēmējiem novēl: “Darīt visu ar pārliecību un ticēt saviem spēkiem, jo cilvēks spēj vairāk, nekā pats spēj iedomāties!”
Vairāk uzņēmēju padomu un pieredzes stāstu par biznesa idejām, klientiem, biznesa modeļiem un finansējuma piesaistīšanu iespējams atrast biznesa zināšanu platformā eAkademija.lv.

Par eAkademija.lv
Biznesa zināšanu platformas eAkademija.lv izveidē iesaistījušies dažādu nozaru pārstāvji – lauksaimniecības, tehnoloģiju, sabiedriskās ēdināšanas, ražošanas, apģērbu dizaina un citu, tostarp apavu zīmola Elina Dobele radītāja un īpašniece Elīna Dobele, TechHub Rīga līdzdibinātājs Ernests Štāls, zīmola SLOW dizainere Elīna Štobe, Baltic Restaurants vadītājs Aigars Kaugars, beķerejas SS īpašnieks Sandris Štāls, SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs un citi.  Video stāsti pieejami saitē www.eAkademija.lv bez maksas ikvienam interesentam. Tajā pieejams arī tests, kas ļauj noskaidrotu savu uzņēmēja potenciālu.  eAkademija.lv plānota kā ilgtermiņa projekts, kas tiks papildināts ar jaunu saturu gan video, gan rakstu formātā.

*Latvijas iedzīvotāju aptauju veicis tirgus pētījumu centrs SKDS sadarbībā ar SEB banku šī gada augustā, aptaujājot 1005 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem no visiem Latvijas reģioniem.

Avots: eAkademija.lv

Turība - 3450
Atpūtas komplekss “Saulesstari”

Atpūtas komplekss “Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā/

TAKA

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Dabas SPA, Silene Resort&SPA****

Silenes Dabas SPA piedāvā izjust dabas harmonijas un enerģijas pilnas SPA procedūras

TAKA

Mākslas un kultūras pasākumi Cēsīs!

Mākslas un kultūras pasākumi Cēsīs!

Arī šajā nedēļas nogalē baudi mākslu un vēsturi vairākās izstādēs un multimediālās performancēs. Cēsīs pieejams bagātīgs izstāžu piedāvājums.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Jezupovas (Juzefovas) parks

Jezupovas (Juzefovas) parks

Parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka, kurā ir atrodamas vairāk nekā 100 dažādu augu

TAKA

Baznīcas muzikālā izgaismošana Cēsīs!

Baznīcas muzikālā izgaismošana Cēsīs!

Cēsīs ir jauna un elpu aizraujoša tradīcija. Arī šajā nedēļas nogalē (piektdien un sestdien) plkst. 22.00 un 23:00 baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca

Ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tornī atrodas skatu platforma.

TAKA

Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā

Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā

Lumbago raksturīgas spējas, šāvienlīdzīgas sāpes muguras lejasdaļā, kas parasti parādās fiziskas slodzes vai neveiklas kustības laikā... Info tal.27735950

Jantarnij Bereg

Kokgriešanas meistara darbnīca

Kokgriešanas meistara darbnīca

Varis Vilcāns ir koktēlnieks un metālkalējs, kas sevi dēvē par dīvaino lietu meistaru.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

Laivu un plostu braucieni

Laivu un plostu braucieni

Laivu noma “Beibuks” iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru.

TAKA

Vasargelišķu skatu tornis

Vasargelišķu skatu tornis

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales lielais akmens

Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā.

TAKA

Līksnas Romas katoļu baznīca

Līksnas Romas katoļu baznīca

Celtniecība tika pabeigta 1913. gadā. Tā celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas dominante Koša ezera apkārtnē.

TAKA

Raiņa māja Berķenelē

Raiņa māja Berķenelē

Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) bērnība.

TAKA

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Naujenes Novadpētniecības muzejs

Apmeklētājiem piedāvā iespēju izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju, dabu, izcilus novada māksliniekus, līdzdarboties radošajās darbnīcās, meistarklasēs.

TAKA

Kara tehnikas kolekcija

Kara tehnikas kolekcija

Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un restaurēti.

TAKA

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu vecticībnieku lauku sēta

Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā.

TAKA

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas muižas pils

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.

TAKA

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

TAKA

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv