Ko darīt skolēnu brīvlaikā Salaspilī?

Nemanot pienācis skolēnu brīvlaiks. Kā saturīgi pavadīt laiku un ko darīt skolēnu brīvlaikā Salaspilī? Aicinām izbaudīt brīvo laiku vietās, kas bērniem ir īpaši piemērotas un interesantas. Dažas idejas brīvdienām Salaspilī:

·       braukt uz Salaspili ar vilcienu;

·       uzspēlēt mūzikas instrumentus Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā;

·       barot pīles dīķī netālu no Salaspils dzelzceļa stacijas;

·       rīkot pikniku pludmales teritorijā vai pie Ako piemiņas zīmes;

·       riteņot vai skrituļot pa botāniskā dārza celiņiem;

·       sasildīties botāniskā dārza oranžērijā;

·       doties velobraucienā vai pārgājienā pa Doles salu;

·       iepazīt vēsturi Daugavas muzejā;

·       čabināt lapas Doles muižas simtgadīgajā parkā;

·       iejusties zivkopja ādā Doles zivjaudzētavā;

·       pastaigāties pa Rīgas HES dambi;

·       doties izjādē ar zirgu;

·       apmeklēt izrādi vai Helovīna ballīti k/n “Rīgava”.

·        Bērni, kas ikdienā pārvietojas ar personīgo transportu, būs sajūsmā par iespēju braukt ar vilcienu! Tā kā Salaspils dzelzsceļa stacijai tieši pretī atrodas Nacionālā botāniskā dārza ieeja, iesakām sākt savu dienu šeit, jo botāniskais dārzs ir mājvieta ne tikai augiem. Oranžērijā mīt arī mazi dzīvnieciņi, kas noteikti piesaistīs bērnu uzmanību. Jāatceras, ka oranžērija slēgta pirmdien un otrdien. Botāniskā dārza teritorijā pieejams arī rotaļu laukums - pašiem mazākajiem, bet celiņi un taciņas slēgtā teritorijā būs īpaši piemērotas visāda veida riteņošanai lielākiem bērniem.

Botāniskā dārza teritorijā atrodas arī zirgu stallis, kas piedāvā izjādes bērniem, taču tās jāpiesaka iepriekš pa tālruni: 28389572. Pavizināties zirga mugurā iespējams arī Armanda lauku jātnieku klubā, kas atrodas ārpus pilsētas.

Brīvdabas mūzikas instrumenti gaidīs Jūs un Jūsu bērnus Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā. Šeit varat baudīt nesteidzīgu atmosfēru, ko rada labirintu ieskauti dārziņi, kuros ikviens var atrast savu nomaļu stūrīti, kur pabūt klusumā un mierā, skaistu augu ieskauts. Šis ir radošuma dārzs, ne velti tā nosaukums radies, pateicoties abām kultūras iestādēm – Mūzikas un mākslas skolai un kultūras namam.

Lai kārtīgi izdauzītos, varat apmeklēt moderno un aktivitāšu pilno rotaļu laukumu Daugavas krastā pie Sv.Jura baznīcas drupām. Pats kāpiens lejā un augšā pa pagaidu kāpnēm, sasniedzot ūdenskrātuves dambi prasīs daudz spēka, bet būs tā vērts. Skats uz Rīgas HES ūdenskrātuvi un pludmales teritoriju ir iespaidīgs!

Skriešanas spēlēm piemērots plašs zāliens, kā arī piknika vietas atrodas Ako piemiņas zīmes teritorijā. Iepazīstinot bērnus ar Latvijas vēsturi, vērts pieminēt, ka netālu no šīs teritorijas atrodas vieta, kur pirmo reizi Latvijas teritorijā apmetušies cilvēki. Laukskolas apmetne gan pašlaik atrodas zem ūdens, taču informācijas stendos var atrast interesantus un noderīgus faktus par senvēsturi.

Izbraucot ārpus pilsētas, aicinām apmeklēt lielāko Daugavas salu – Doles salu, kuras populārākais un nozīmīgākais apskates objekts ir Daugavas muzejs ar jauno un moderno ekspozīciju. Jāiegaumē, ka muzejs slēgts otrdien!  Muzeja ekspozīcija noteikti piesaistīs bērnu uzmanību, jo liela daļa informācijas izvietota interaktīvos ekrānos, turklāt pieejama arī skārienjūtīga spēle par Daugavas iemītniekiem – zivīm. Ja vēlaties salā uzturēties ilgāku laiku, varat apbraukt tai apkārt un iepazīties ar mazāk zināmiem dabas un kultūrvēstures objektiem. Velomaršruts un pastaigu taka ir marķēta dabā. Tūrisma informācijas centra mājas lapā varat izdrukāt karti un doties pārgājienā vai velobraucienā! Tūrisma informācijas centrā pieejamas arī citu marķēto velomaršrutu kartes un apraksti.

Doles salā nav tikai muzejs, te audzē arī zivis! Doles zivjaudzētavā tiek piedāvātas ekskursijas arī nelielām grupām, pat nelielai ģimenei. Ekskursijas laikā bērniem tiek dota iespēja iejusties zivkopja ādā, veicot zivju un ikru uzskaiti. Apmeklējums jāpiesaka iepriekš pa tālruni: 26226663.

Aktīviem bērniem, kas vēlas piedzīvot ko datorspēlēm līdzīgu, noteikti patiks uzspēlēt peintbolu kopā ar vecākiem. Dodieties uz peintbola parku “Jugland” vai “Pif Paf”, kur pieejams arī bērniem piemērotais lāzera peintbols! Šaušanu ar loku var mācīties Salaspils novada “Tulpēs”, kur, izstaigājot 2,5 km garo trasi instruktora pavadībā, var mēģināt trāpīt pa 3D mērķiem.

Ja pēc iespaidiem bagātas dienas pārņēmis izsalkums, nav jāraizējas, jo tepat Salaspilī varat ieturēt maltīti kopā ar bērniem. Restorāns-picērija “4 pēdas” piedāvā īpašu bērnu ēdienkarti, arī Rogas kafejnīca gatavo bērnu iemīļoto ēdienu - picas. Salaspilī atrodas arī bērnu iecienītais ātrās ēdināšanas restorāns “Hesburger”. Gardas smalkmaizītes un saldējuma kokteili var nobaudīt konditorejā “Kanēlis” vai kafejnīcā “Groziņš”.

Varbūt skolēnu brīvlaiks ir jānosvin?! Aizraujošas bērnu ballītes svaigā gaisā tiek piedāvātas atpūtas parkā “Ārpus laika”. Rīkojiet ballīti bērna klasesbiedriem, draugiem vai arī radiniekiem, kurus skolas laikā retāk satiekat!

Skolēnu brīvlaika aktivitātes iesakām apvienot ar kādu bērniem piemērotu pasākumu kultūras namā “Rīgava”. Pasākumu plānu skatīt šeit.

Lai jauka un patīkama atpūta skolēnu brīvlaikā!

Lai vecāki - mierīgi un skolēni - atpūtušies!

Avots: Salaspils TIC

karlis - 3314
photo

Jaunais gads Lapzemē

Jaungada pasaka Lapzemē- 30.12.2018 - 02.01.2019, pasakains brauciens ar dzīvošanu 4* SPA visnīcā pašā Oulu centrā, cena tikai 307EUR, vietu skaits ierobežots

EUR 307 | 23.11.2018 | Nikos Travel

photo

Supercena uz Ēģipti no 345 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Šarmelšeihu no Viļņas lidostas 23/11, 25/11 uz nedēļu no 345 € !

EUR 345 | 25.11.2018 | Hot Travel

photo

Lido uz Liepāju!

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Ceļo pa pasauli, nesatraucies par vīzu

Formējam vīzas uz jebkuru pasaules valsti! Ātri, ērti un droši ar 1Travel 👉

1Travel

photo

Ekskursiju tūre uz Argentīnu un Urugvaju

Izlidošana no Rīgas.

EUR 969 | 31.12.2018 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv