Profesore no Peru: Studentiem Latvijā būtu nepieciešama lielāka disciplīna

Septembra beigās Latvijā viesojās Peru augstskolas Universidad San Ignacio de Loyola  Tūrisma administrācijas programmas direktore Diana Guerra Chirinos, kas biznesa augstskolā Turība tūrisma un viesmīlības studiju programmu studentiem lasīja lekcijas: Dienvidamerika kā globālais tūrisma galamērķis;  Tūrisms, tūrisma attīstība un plānošana Peru; liekot uzsvaru uz tūrisma biznesa vidi un tendencēm. Diana stāsta par privāto augstskolu izglītības sistēmu un tūrisma programmas pieprasījumu Peru, kā arī dalās ar saviem iespaidiem par redzēto Latvijā.   

Starptautiskajā augstskolu vērtējumu rangā pārsvarā ir atrodamas privātās nevis valsts augstskolas

Vairums augstāko izglītības iestāžu Peru ir privātas. Valsts universitātes ir dažas, nozīmīgākās ir tikai piecas. Salīdzinājumam jāmin, ka Peru nav kā Eiropā, kur skaitās prestiži studēt valsts universitātē, jo Latīņamerikā kopumā privātās augstskolas skaitās labākas, kā valsts augstskolas. Ja paskatāmies starptautiskajā augstskolu vērtējumu rangā, tad arī tur pārsvarā ir atrodamas tieši privātās augstskolas, nevis valsts.

Šobrīd Peru izglītības sistēmā privātajā sektorā notiek vērienīgas reformas. Pirmo reizi valsts un  Izglītības Ministrija strādā ar privātajām augstskolām. Pirms tam šīm augstskolām nebija nekādu noteikumu no valsts un valdības puses - tās strādāja zem saviem uzstādījumiem un regulācijām. Pirms gada tika izveidota regulāciju organizācija, kas strādā ar privātajām augstskolām, seko līdzi izglītības kvalitātei, studiju ilgumam un noteikumiem.

Lai Peru iegūtu Bakalaura grādu, ir jāstudē pieci gadi atšķirībā no citu valstu augstskolām, kurās nepieciešami trīs vai četri gadi, lai iegūtu augstāko izglītību. Lai ātrāk pabeigtu studijas, studenti mēdz studēt arī vasaras mēnešos, ko neatbalsta valdība un strikti nosaka, ka gada laikā drīkst būt nokārtoti tikai divi semestri. Šī ir viena no reformām ko šobrīd ieviešam.

Peru valdība ir atbildīga par absolventiem un par to, lai būtu izglītoti darbinieki

Peru valdība privātajās augstskolās tagad regulē un nosaka kredītpunktu skaitu, ir atbildīgi par absolventiem un par to, lai būtu izglītoti darbinieki. Privātajām augstskolām šobrīd jāveic tirgus izpēte, lai redzētu jaunas karjeras iespējas un, līdz ar to, veidotu jaunas atbilstošas studiju programmas. Pirms reformām šādas izpētes nebija jāveic. Pašlaik ir pārmaiņu process, lai uzlabotu esošo sistēmu.

Mēs strādājam, lai privātajām augstskolām būtu valsts noteikumiem atbilstošas studijas un līdz ar to spēcīgāka saikne ar citām Latīņamerikas universitātēm, lai būtu iespējama studentu apmaiņa. Pirms tam tas bija ļoti grūti izdarāms ne tikai Latīņamerikā, bet arī Eiropā, ASV un citur.

Salīdzinoši ar Latviju, par izglītību Peru ir jāmaksā gan valsts izglītības iestādēs, gan privātajās augstskolās. Privātās augstskolas ir ļoti dārgas, savukārt valsts universitātēs studiju maksa ir daudz zemāka.

Pieprasītākā studiju programma - Tūrisma un Viesmīlības vadība

Viena no pieprasītākajām programmā mūsu augstskolā Universidad San Ignacio de Loyola ir tūrisms un tā ir viena no spēcīgākajām fakultātēm - Tūrisms, Viesmīlības un Gastronomijas Menedžments, kurā uzsvars tiek likts uz praksi. Veicam pētījumus, izstrādājam mārketinga un biznesa plānus.

Salīdzinot ar izglītības sistēmu Latvijā, Biznesa augstskolā Turība un Universidad San Ignacio de Loyola Peru, varu teikt, ka līdzība ir liela. Abās privātajās augstskolās pieprasītākā studiju programma ir  Tūrisma un Viesmīlības Menedžments. Arī studiju kursi ir līdzīgi - Ievads tūrismā, Tūrisma plānošana, Tūrisma mārketings,  kā arī daudzfunkcionālās mācību telpas, kas ļauj studentiem studiju laikā iegūtās zināšanas pielietot praktiski.

Tas, pie kā mēs šobrīd strādājam, ir  Maģistrantūras ieviešana tūrisma studiju programmā, kas pie jums jau ir pieejama.

Studentiem Latvijā būtu nepieciešama lielāka disciplīna

Biznesa augstskolā Turība ir daudz ārzemju studentu un, manuprāt, uzņemt ārzemju studentus nav viegli.  Šeit ir daudz studentu no Indijas un Pakistānas.  Ārvalstu studentiem ir nepieciešams Starpkultūru  kurss, jo mēs, tomēr, esam tik atšķirīgi. Ir sarežģīti vadīt nodarbības, kad kursā ir tik dažādi studenti, tāpēc domāju, ka ir nepieciešams kultūras kurss pirms notiek nodarbības kopā ar pārējiem.

Peru studenta vidējais vecums ir mazāks nekā Latvijā, jo manis pārstāvētajā fakultātē ir arī 16 gadīgi studenti.  Bieži nākas runāt ar studentu vecākiem, tāpēc pie mums situācija ir mazliet kā vidusskolā. Latvijā studenti ir ļoti brīvi, viņiem  noderētu lielāka disciplīna.

Avots: Biznesa augstskola Turība

Turība - 3450
Ciemos Latgalē 05.09.2020

Ciemos Latgalē 05.09.2020

Vīngliemežu ferma - leļļu muzejs - Latgales lauku viensēta - "Kristus Karaļa kalns" - Aglonas bazilika

EUR 18 | AL SVETS

Supercena uz Tunisiju 05/09 no 319 € !

Supercena uz Tunisiju 05/09 no 319 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju, Enfidu 05/09 uz nedēļu no 319 € !

EUR 319 | Hot Travel

Līdz pat 600 eiro par katru pasažieri

Līdz pat 600 eiro par katru pasažieri

Tik daudz var saņemt, ja pēdējo 3 gadu laikā Tavs lidojums ir kavējies vai ticis atcelts. Kā saņemt? Ir jāpiesakās!

Refundor

Atpūtas komplekss “Saulesstari”

Atpūtas komplekss “Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā/

TAKA

Aviotūre uz Japānu

Aviotūre uz Japānu

Neaizmirstams ceļojums

EUR 899 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv