26. jūlijs vēsturē: Maldīvu salas iegūst neatkarību

Maldīvu Salas vai Maldīvija ir salu valsts Indijas okeānā un ļoti populārs tūrisma glamērķis. Maldīvija atrodas uz dienvidiem no Indijai piederošajām Lakšadvīpas salām un apmēram 700 km uz dienvidrietumiem no Šrilankas. 

Kopumā valsts izvietojusies uz 26 atoliem, kuri ietver 1192 mazas salas. Tikai aptuveni 200 salas ir apdzīvotas un valsts galvaspilsēta ir Male.

Maldīvija ir mazākā Āzijas valsts gan pēc iedzīvotāju skaita (apmēram 400 tūkstoši), gan platības (300 kvadrātkilometru). Maldīvu salas ir arī pasaulē zemākā valsts - vidējais augstums virs jūras līmeņa sasniedz tikai 1,5 metrus. Tā ir valsts ar zemāko dabisko augstāko punktu, kas ir 2,4 metri. 

Kā burvīgu atpūtas vietu Maldīvu salas pasaulei atklāja niršanas entuziasti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, pēc tam, kad 1965. gada 26. jūlijā salas ieguva neatkarību no Apvienotās Karalistes. Tagad, pārsteidzošās zemūdens pasaules un fantastisko koraļļu veidojumu, kā arī kristālskaidrā ūdens dēļ Maldīvu salas kļuvušas par sava veida akvalangistu Meku (redzamība zem ūdens vietumis sasniedz pat 50 metrus!). Un arī ūdens temperatūra, kas visa gada garumā ir 26-27°C robežās, vilina ne tikai daiverus un snorkelētājus, bet arī romantikas cienītājus kāzu ceļojumos. 

Avots: BalticTravelnews.com/Wikipedia/History.com

DžekaRiepas - 3502
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv