Redakcijas sadaļu atbalsta

Aicina uz tikšanos ar rakstnieci Annu Žīguri

Sestdien, 11. martā plkst.13.00 Limbažu Galvenā bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci Annu Žīguri.

Anna Žīgure ir ne tikai rakstniece, bet arī tulkotāja, publiciste, Triju zvaigžņu ordeņa komandiere un bijusī pirmā atjaunotās Latvijas vēstniece Somijā un Latvijā. Literārie darbi aizsākās ar tulkojumiem.

Pirmie tulkojumi - P. Kūsberga stāsts «Sarūsējusi lejkanna»,

T. Līva dzejoļi. Anna Žīgure ir Latvijas kultūrvēsturē nozīmīgas dzimtas pārstāve. Viņas vecvectēvs Stērstu Andrejs (1853-1921) ir ievērojams sabiedrisks darbinieks: skolotājs Vecpiebalgā, advokāts, literāts, publicists, valodnieks un rakstnieks, viņa tautiskie centieni bija svarīgi Latvijas nacionālās pašapziņas veidošanās posmā. 2005.gadā Anna Žīgure publicē grāmatu „Marselīne”, tajā viņa stāsta par vairākām Stērstu dzimtas paaudzēm, kā galveno izvēloties Elzu Stērsti. Savulaik strādājusi Latvijas Rakstnieku savienībā sākumā par konsultanti un neilgi pēc tam ievēlēta par valdes sekretāri. Blakus ikdienas darbam Rakstnieku savienībā tulkojusi igauņu un somu literatūru. Izvēli mācīties somugru valodas diktēja liktenis un pašas griba. Annas Žīgures tēvs Jānis Žīgurs, kura māte bija igauniete no Vīlandes, bija pazīstams tulkotājs no igauņu valodas un itin kā nejauši ievirzīja šajās sliedēs. 1991.gada nogalē Annu Žīguri iecēla par Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Somijā un sākumā arī Igaunijā. Viņa bija atjaunotās Latvijas pirmā vēstniece. “Sievieti šādā darbā Latvija nekad nebija sūtījusi.” – tā Anna Žīgure.

Autore arī populārām grāmatām ”Viņi.Ceļā”, ”Viņi.Svešos pagalmos”, ”Es stāstu par Latviju”. Publicējusi dažādus rakstus par paralēlēm Latvijā un Somijā vēstures griežos, ar interesi izpētot un salīdzinot senas publikācijas presē.

Pasākums notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītā projekta ietvaros.

Laipni aicināti!
 

Avots: limbazi.lv

karlis - 3314
photo

Pica Lulū ZuPeR komplekts

Jauns piedāvājums Pica Lulū picērijās - zupa + desu picas šķēle tikai 2,99 EUR. Dodies uz kādu no 17 picērijām un baudi!

Pica Lulū

photo

Valmieras Restorānu nedēļa

No 8. līdz 14.aprīlim Valmieras restorānos uzplauks pavasaris, jo norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras TIC

photo

Velo kino festivāls Valmierā

10. un 11.maijā Valmierā norisināsies Velo kino festivāls ''Kino pedālis''.

Valmieras TIC

photo

Sekojiet Padures muižai FB, brauciet ciemā

Pašlaik muiža pieejama apmeklējumam ar iepriekšēju pieteikšanos, nakšņošanai un pasākumu svinēšanai, kā arī regulāri notiek dažādi koncerti un kultūras pasākumi

Padures muiža

photo

Oranžās brīvdienas koncerts

Sestdien, 18.maijā plkst. 19:00 – 20:30 Muižā vēl nebijis koncerts. Uzstāsies grupa Oranžās Brīvdienas, kuras saknes meklējamas Padurē.

EUR 7 | 18.05.2019 | Padures muiža

photo

Deju mūzikas pasākums Manor House IV

13.aprīlī plkst. 21:00. Zero Defect sadarbībā ar Padures Muižu rīko pasākumu “Manor House”. DJ Junga un Re- House, HADGE, LB, Mr RoughBoy un Zero Defect DJ

Padures muiža

photo

Izstādes Valmieras muzejā

Viesojoties Valmierā, apmeklē Valmieras muzeja pastāvīgās un mainīgās izstādes!

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

photo

Brīvības ekspedīcija ''Monblāns 2018''

27.martā plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz Ceļotāju stāstu vakaru, lai uzzinātu par unikālu projektu – Brīvības ekspedīcija “Monblāns 2018”.

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

photo

Park restorāna pavasara piedāvājums!

Nobaudi Park restorāna Pavasara ēdienkarti. Trīs ēdinu piedāvājums tikai 17.00 EUR/no personas.

EUR 17 | 06.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Īpašais pavasara piedāvājums!

Īpašais Pavasara piedāvājums! Tikai 85 Eiro! Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais Pavasara vakariņu (3 ēdieni) piedāvāju...

EUR 85 | 05.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Pasākumi Valmierā martā

Martā aicinām baudīt koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus Valmierā Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu novados!

Valmieras TIC

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 31.05.2019 | Astra Tūre Daugavpils

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv