Vai zināji? Katrai valstij ir sava krāsa!

Katrai pilsētai ir sava seja, uzmanības piesaistes objekti un arī biežāk sastopamās krāsas. Ceļotāji, kuriem patīk iepazīt Eiropas pilsētu arhitektūru, bieži vien novēro, ka konkrētās pilsētās dominē kāda krāsu gamma. Pētnieks no Vācijas, Markus Pretnar, vēlējās detalizētāk izpētīt šīs krāsas. Viņš savā pētījumā iekļāva tādas vietas kā stacijas laukumus, jaunās un vecās celtnes un parkus.

Viņš fotografēja šīs vietas un izveidoja 360 grādu panorāmas bildes. Pētnieks pievērsa uzmanību visbiežāk sastopamajām krāsām un to izvietojumu Eiropas valstīs. Viņš secināja, ka katrai pilsētai ir savu krāsu identitāte.

Pētnieks izceļ, ka Skandināvijas valstu un Baltijas reģionu arhitektūrā iespējams biežāk atrast tādas krāsas kā sarkans, zaļš un zils. Jo vairāk uz dienvidiem cilvēks pārvietojas, jo gaišākas tās kļūst.   

Cilvēki, kas ceļo uz Vācijas ziemeļiem, bieži pamana sarkanu ķieģeļu ēkas. Zauerlandē ir daudz māju, kas veidotas no melniem un baltiem kokmateriāliem. Frankfurtē, Maincā, Vircburgā ir daudz sarkanas krāsas celtņu, kas veidotas no smilšakmeņiem. Tikmēr Vācijas dienvidos daudzas vecpilsētu ēkas ir veidotas no krāsainākiem materiāliem.

Pilsētas telpā krāsām tiek piešķirta svarīga loma. Piemēram, daudzas pilsētas pievērš uzmanību tam, lai jaunās celtnes iederētos kopējā pilsētvidē. Gan krāsai, gan formai ir jābūt saskaņotai.

Avots: BalticTravelnews.com / Tourism-review.com

Turiba - 3320
photo

Svētku Brunch

Ielūdzam Jūs ciemos, izbaudīt nesteidzīgas vēlās brokastis ģimenes lokā Skrundas muiža.

EUR 19 | 16.12.2018 | Skrundas muiža

photo

Ziemassvētku koncerts ar ''Jorsepis''

Grupa „Jorspeis“ aicina baudīt Ziemassvētku noskaņas sirsnīgā kopdziedāšanas koncertā 18. decembrī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“.

Valmieras TIC

photo

Lido ar Ukrainas aviolīnijām gada sākumā

Pērc no 11-17.decembrim, lido no 14.janvāra līdz 28 februārim uz sekojošiem maršrutiem Teherāna, Amana, Kaira, Ankara, Stambula Erevāna, Baku, Dubaja un Kijeva

EUR 199 | 19.12.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Ziemassvētki Ēgiptē 23/12 no 579 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu 23/12 uz nedēļu no 579 € !

EUR 579 | 23.12.2018 | Hot Travel

photo

Aviotūre uz Prāgu

Aizraujoša ekskursijas tūre

EUR 199 | 31.12.2018 | Antario

photo

Uzdāvini Liepāju!

Izvēlies savu atpūtu naktsmītnēs, restorānos un kafejnīcās, teātrī, aktīvās atpūtas centros, SPA un citur.

Liepājas reģiona TIB

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv