Redakcijas sadaļu atbalsta

Pirmo reizi Limbažos notiks Hanzas svētki

Limbaži savulaik piederējuši varenajai Hanzas savienībai, ar tirdzniecības ceļiem Baltijas jūras reģionā. Tāpēc sestdien, 6. augustā, Limbažu viduslaiku pilskalnā pirmoreiz ikviens tiek aicināts piedalīties Hanzas svētkos.

Pilsētas svētku laikā senā Rīgas arhibīskapa pils teritorija atdzīvosies un te līdzīgi kā vairākus gadsimtus atpakaļ skanēs bruņinieku zobeni, vingrināsies loku šaušanā, tirgosies, spēlēs, sacentīsies akmens pudu celšanā, virves vilkšanā. Svētkos  aicināsim piedalīties un vērot amatus un amatnieku rosīšanos amatnieku darbnīcās- celaiņu aušana, māla darbnīca, vērpšana, juvelieru darbnīca, kazas siera gatavošana, vitrāžu veidošana, hennas zīmējumu veidošana.  Lieliem un maziem būs iespēja uzzināt, kas ir čopenes un izmēģināt kā ar tādām iet, spēlēt seno laiku spēles. Veselīga dzīvesveida cienītājiem piedāvāsim došanos brīvdabas pirtī, atsevišķā teltī  ieskats seno zintnieču dziedināšanas prasmēs.

Svētkos tā apmeklētājiem pirmoreiz tiks atrādīti projekta laikā iegādāti mūzikas instrumenti, daļa no jaunajiem tērpiem un aprīkojuma. Skatoties viduslaiku mūzikas ansambļa "Artemisia Absinthium" uzstāšanos, svētku viesi varēs piesēst uz jaunajiem koka soliem, maltītes gatavošanai uz ugunskura noderēs kalumi. To kā skan dažādie iegādātie mūzikas instrumenti ierādīs kokļu meistars Andris Roze, savukārt dūdu spēļu meistardarbnīcā Mārtiņš Tiltnieks mācīs kā spēlējams šis mūzikas instruments. Aicinām nepalaist garām oficiālo svētku atklāšanu pl.11 ar Limbažu novada domes priekšsēdētāja Didža Zemmera uzrunu un specefektu un pirotehnikas ekspertu SIA "Faville" iesaistīšanos svētku noskaņas radīšanā.

Pasākumu ar aktivitātēm kuplinās Limbažu mākslas skola, Limbažu bērnu un jauniešu centra skolēnu teātris "Kriksis", nodibinājums "Limbažu fonds" ar labdarības loteriju.

Amatu meistari un darbošanās tiks izvietotas viduslaiku teltīs, kuras tapušas projekta ietvaros un turpmāk tiks izmantotas pasākumiem Limbažu muzeja teritorijā, kā arī pilsētas reklamēšanai citviet.  Svētkus atbilstoši veiktajam iepirkumam organizē Diāna Nipāne ar Limbažu novada pašvaldības, Limbažu muzeja un Limbažu tūrisma informācijas centra atbalstu.

Hanza un Hanzas svētki Limbažos tiks daudzināti trīs gadus. Svētki pilskalnā šogad norisināsies no pl.10 līdz 16, paredzēts, ka nākamgad dienas aktivitātes papildinās vakara programma. 

Aktivitātes notiek projekta  "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" ietvaros, kurā Limbaži ir viens no 11 projekta partneriem Centrālās Baltijas programmas projektā. Senās Hanzas pilsētas no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas apvienojušās, lai trīs gadu laikā pētītu savu vēsturi viduslaikos un līdzdalību savienībā. Pētījumi un aprīkojums noder, lai mūsdienās organizējot pasākumus stāstītu, rādītu par Hanzu un iesaistītu līdzdarboties. Pilsētu informācijas centri, veidojot kopīgus maršrutus un piedāvājumus, darbosies, lai ieinteresētu Baltijas jūras reģiona tūrisma kompānijas un palielinātu apmeklētāju skaitu viduslaiku pilsētās.

Avots: Limbažu novada Tūrisma informācijas centrs

Turiba - 3320
photo

Svētki uz ledus - Baltās ledus svinības

Svētku laikā Vidzemes Olimpiskais centrs aicina ikvienu rast svētku sajūtas uz ledus, apmeklējot “Baltās ledus svinības”. Pirmo reizi VOC ledus hallē – mūziķi uz ledus!

Valmieras TIC

photo

Muzikāla izrāde "Kraukšķītis" Valmierā

21.decembrī Valmieras Kultūras centrā iespējams apmeklēt muzikālu izrāde ''Kraukšķītis'''.

Valmieras TIC

photo

Ziemassvētku koncertprogramma Valmierā

2018. gada 20. decembrī koncertzālē “Valmiera” izskanēs izcilā latviešu komponista Valta Pūces dziesmu koncertprogramma “Ir spožums kāds tuvāks”.

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

photo

Ziemassvētku koncerts ar ''Jorsepis''

Grupa „Jorspeis“ aicina baudīt Ziemassvētku noskaņas sirsnīgā kopdziedāšanas koncertā 18. decembrī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“.

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

Maijas Tabakas gleznu izstāde

Valmieras muzeja Izstāžu namā līdz 2019.gada 19.janvārim būs skatāma Maijas Tabakas gleznu izstāde.

Valmieras TIC

photo

Ziemassvētku brīvlaiks sanatorijā

Jums un Jūsu bērniem! Ziemassvētku brīvlaiks sanatorijā "Jantarnij Bereg"! SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS: tikai 70 euro diennaktī divām personām

EUR 70 | 06.01.2019 | Jantarnij Bereg

photo

Park restorāna ziemas piedāvājums!

Nobaudiet mūsu šefpavāra Aleksandra sagatavoto Park restorāna īpašo ziemas ēdienkarti. Tā ir patiess baudījums!

EUR 17 | 31.01.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Ģimenes atpūta Jūrmalā

Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas

EUR 102 | 28.02.2019 | Lielupe by SemaraH Hotels

photo

Sanatorija "Jantarnij Bereg" - no 29€

Speciālais piedāvājums sanatorijā "Jantarnij Bereg": ceļazīme no 29 euro diennaktī, pērkot ceļazīmi uz 5 un vairāk dienām.

EUR 29 | 29.12.2018 | Jantarnij Bereg

photo

Aplūko Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas zvanus

Apmēram 480kg un 350kg smagi bronzas zvani ceturtdien, 29.novembrī, darbus veicot ar trošu krānu, tika nocelti no Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas torņa.

Valmieras TIC

photo

Mazo rūķu lielie darbi "Pelnrušķītes sapnī

Decembra svētdienās, no plkst. 12.00 līdz 16.00 tiek organizētas rūķu radošās darbnīcas senatnes noskaņās. Tikšanās ar Salaveci un vēstuļu rūķi.

Ludzas novada TIC

photo

Jaungada sagaidīšana - PINK PARTY!

ROZĀ KARNEVĀLS visai ģimenei restorānā Hercogs! Vakara vadītāja Elizabete Zagorska, dejas un mūzika visa vakara garumā, uguns šovs un daudz kas cits!

EUR 120 | 17.12.2018 | Hercogs Mārupe

photo

Pasākumi Valmierā decembrī

Decembrī aicinām apmeklēt kultūras, sporta un izziņas pasākumus Valmieras pusē!

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv