Redakcijas sadaļu atbalsta

Pirmo reizi Limbažos notiks Hanzas svētki

Limbaži savulaik piederējuši varenajai Hanzas savienībai, ar tirdzniecības ceļiem Baltijas jūras reģionā. Tāpēc sestdien, 6. augustā, Limbažu viduslaiku pilskalnā pirmoreiz ikviens tiek aicināts piedalīties Hanzas svētkos.

Pilsētas svētku laikā senā Rīgas arhibīskapa pils teritorija atdzīvosies un te līdzīgi kā vairākus gadsimtus atpakaļ skanēs bruņinieku zobeni, vingrināsies loku šaušanā, tirgosies, spēlēs, sacentīsies akmens pudu celšanā, virves vilkšanā. Svētkos  aicināsim piedalīties un vērot amatus un amatnieku rosīšanos amatnieku darbnīcās- celaiņu aušana, māla darbnīca, vērpšana, juvelieru darbnīca, kazas siera gatavošana, vitrāžu veidošana, hennas zīmējumu veidošana.  Lieliem un maziem būs iespēja uzzināt, kas ir čopenes un izmēģināt kā ar tādām iet, spēlēt seno laiku spēles. Veselīga dzīvesveida cienītājiem piedāvāsim došanos brīvdabas pirtī, atsevišķā teltī  ieskats seno zintnieču dziedināšanas prasmēs.

Svētkos tā apmeklētājiem pirmoreiz tiks atrādīti projekta laikā iegādāti mūzikas instrumenti, daļa no jaunajiem tērpiem un aprīkojuma. Skatoties viduslaiku mūzikas ansambļa "Artemisia Absinthium" uzstāšanos, svētku viesi varēs piesēst uz jaunajiem koka soliem, maltītes gatavošanai uz ugunskura noderēs kalumi. To kā skan dažādie iegādātie mūzikas instrumenti ierādīs kokļu meistars Andris Roze, savukārt dūdu spēļu meistardarbnīcā Mārtiņš Tiltnieks mācīs kā spēlējams šis mūzikas instruments. Aicinām nepalaist garām oficiālo svētku atklāšanu pl.11 ar Limbažu novada domes priekšsēdētāja Didža Zemmera uzrunu un specefektu un pirotehnikas ekspertu SIA "Faville" iesaistīšanos svētku noskaņas radīšanā.

Pasākumu ar aktivitātēm kuplinās Limbažu mākslas skola, Limbažu bērnu un jauniešu centra skolēnu teātris "Kriksis", nodibinājums "Limbažu fonds" ar labdarības loteriju.

Amatu meistari un darbošanās tiks izvietotas viduslaiku teltīs, kuras tapušas projekta ietvaros un turpmāk tiks izmantotas pasākumiem Limbažu muzeja teritorijā, kā arī pilsētas reklamēšanai citviet.  Svētkus atbilstoši veiktajam iepirkumam organizē Diāna Nipāne ar Limbažu novada pašvaldības, Limbažu muzeja un Limbažu tūrisma informācijas centra atbalstu.

Hanza un Hanzas svētki Limbažos tiks daudzināti trīs gadus. Svētki pilskalnā šogad norisināsies no pl.10 līdz 16, paredzēts, ka nākamgad dienas aktivitātes papildinās vakara programma. 

Aktivitātes notiek projekta  "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" ietvaros, kurā Limbaži ir viens no 11 projekta partneriem Centrālās Baltijas programmas projektā. Senās Hanzas pilsētas no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas apvienojušās, lai trīs gadu laikā pētītu savu vēsturi viduslaikos un līdzdalību savienībā. Pētījumi un aprīkojums noder, lai mūsdienās organizējot pasākumus stāstītu, rādītu par Hanzu un iesaistītu līdzdarboties. Pilsētu informācijas centri, veidojot kopīgus maršrutus un piedāvājumus, darbosies, lai ieinteresētu Baltijas jūras reģiona tūrisma kompānijas un palielinātu apmeklētāju skaitu viduslaiku pilsētās.

Avots: Limbažu novada Tūrisma informācijas centrs

karlis - 3314
photo

Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs

Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga mājaslapā!

Hercogs Mārupe

photo

Pieprasītākais brančs Pārdaugavā!

Katru svētdienu no 11:00-15:00 – brīvdienu vēlās brokastis. Piedāvājumā plašs siltās un aukstās bufetes klāsts, glāze prosecco un svaigi pagatavota kafija.

EUR 19 | 27.04.2019 | Hercogs Mārupe

photo

Pica Lulū ZuPeR komplekts

Jauns piedāvājums Pica Lulū picērijās - zupa + desu picas šķēle tikai 2,99 EUR. Dodies uz kādu no 17 picērijām un baudi!

Pica Lulū

photo

Valmieras Restorānu nedēļa

No 8. līdz 14.aprīlim Valmieras restorānos uzplauks pavasaris, jo norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa.

Valmieras TIC

photo

Velo kino festivāls Valmierā

10. un 11.maijā Valmierā norisināsies Velo kino festivāls ''Kino pedālis''.

Valmieras TIC

photo

Oranžās brīvdienas koncerts

Sestdien, 18.maijā plkst. 19:00 – 20:30 Muižā vēl nebijis koncerts. Uzstāsies grupa Oranžās Brīvdienas, kuras saknes meklējamas Padurē.

EUR 7 | 18.05.2019 | Padures muiža

photo

Deju mūzikas pasākums Manor House IV

13.aprīlī plkst. 21:00. Zero Defect sadarbībā ar Padures Muižu rīko pasākumu “Manor House”. DJ Junga un Re- House, HADGE, LB, Mr RoughBoy un Zero Defect DJ

Padures muiža

photo

Izstādes Valmieras muzejā

Viesojoties Valmierā, apmeklē Valmieras muzeja pastāvīgās un mainīgās izstādes!

Valmieras TIC

photo

Autobusu noma - MB Sprinter (19 sēdvietas)

Piedāvājam nomāt mūsu jauno luksus klases mikroautobusu - Mercedes Benz Sprinter ar 19 sēdvietām! Ideāls mazām ceļotāju grupām, kas augsti vērtē komfortu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - Setra S 416 (50 sēdvietas)

Ietilpīgs un ērts autobuss ar 50 sēdvietām, lieliem logiem un panorāmas skata jumtu.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - NEOPLAN LUX (57 sēdvietas)

Lielām grupām iesakām mūsu divstāvīgo skaistuli ar 57 sēdvietām. Ietilpība, komforts un stabilitāte uz ceļa!

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1317 (33 sēdvietas)

Neliels autobuss ar lielu dvēseli un ievērojamu komfortu. Lieliski piemērots vidēja lieluma grupām gan tuviem, gan tāliem galamērķiem.

AP SAULI

photo

Autobusu noma - MB 1223 (26 sēdvietas)

Vai esi paguvis ieplānot autobusa tūri kopā ar kolēģiem vai radu pulku? Piedāvājam mazu, bet ļoti ietilpīgu un ērtu autobusu ar 26 sēdvietām!

AP SAULI

photo

Park restorāna pavasara piedāvājums!

Nobaudi Park restorāna Pavasara ēdienkarti. Trīs ēdinu piedāvājums tikai 17.00 EUR/no personas.

EUR 17 | 06.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Īpašais pavasara piedāvājums!

Īpašais Pavasara piedāvājums! Tikai 85 Eiro! Šajā speciālajā piedāvājumā iekļauts: • 1 nakts divvietīgā Standard klases numuriņā; • Bagātīga brokastu bufete; • Šefpavāra īpašais Pavasara vakariņu (3 ēdieni) piedāvāju...

EUR 85 | 05.05.2019 | Bellevue Park Hotel Riga

photo

Pasākumi Valmierā martā

Martā aicinām baudīt koncertus, svētkus, sarīkojumus, kā arī apmeklēt dažādus izziņas un sporta pasākumus Valmierā Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu novados!

Valmieras TIC

photo

Visi Lidojumi - AvioKases.lv

Visi Galamērķi. Visas Vietas. Lidojumu Cenu Eksperti. Ryanair, Wizzair, easyJet, Norwegian aviobiļetes.

EUR 23 | 31.05.2019 | Astra Tūre Daugavpils

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv